Co je to malignita?

Jistě spousta z vás slovo malignita ani nezná, což není zase tak úplně překvapením, protože je to slovo cizí a nepoužívá se až tak často. Co to je malignita a jaký je význam tohoto slova? To vše a možná ještě více se můžete dozvědět z tohoto článku.

co-je-to-malignita
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Určitě znáte ve vašem okolí kolem vás někoho, kdo má zhoubný nádor (tedy ten, který je nebezpečný a musí se odstranit, jinak dojde ke zhoršování stavu, v horším případě ke smrti). Takový zhoubný nádor nazýváme malignitou.

Takoví lidé, kterým je zjištěn zhoubný nádor, musí být opravdu silní lidé. Já osobně si ani na sekundu nedokážu představit situaci, že bych zhoubný nádor měla a dozvěděla bych se to zničehonic od doktorů. Musí to být pocit, který je opravdu více než hrůzostrašný a nepřeji ho nikomu z vás. Ta bezmoc, ten pocit, že máte v sobě zhoubný nádor, který vás vlastně může zničit a zabít... Až tehdy si někteří lidé uvědomují, co je pro ně v životě důležité a že zdraví nám nenahradí opravdu nic

.Za peníze si sice můžeme koupit drahá auta, šperky, kabelky, drahé hodinky, ale zdraví si prostě a jednoduše nekoupíte. A jak už jej máte pošramocené, je těžké jej navracet zpět a ještě těžší je, když musíte ve stejné chvíli bojovat nejen se stresem, ale i s pocitem nejistoty, co bude dál, obav a bezradnosti.

sportovni-vyziva

Pokud už se přece jen něco takového stane, je důležité, aby daný člověk se zhoubným nádorem měl okolo sebe ve svém okolí člověka, který ho podrží, pomůže mu a dá mu sílu, aby se s nemocí ještě mohl více poprat.

Divili byste se, ale taková opora člověku opravdu nesmírně moc pomůže, zvlášť pokud to zjistil čerstvě nedávno a je z toho úplně na dně. V tu chvíli je důležité stát při člověku a dodávat mu podporu. Pokud ji vedle sebe má, všechny obavy se zlepší a lépe snáší i boj se zhoubným nádorem. A zvládá to určitě lépe.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: