UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak často běhat?

Běhání je v současné době nejen oblíbeným sportem, ale pro mnohé se stává životním stylem. Městské parky a lesní stezky jsou plné nadšenců, kteří si při běhu nabíjejí energii a vyplavují stres. Nicméně mnoho z nás se ptá, jak často bychom měli běhat, abychom tělesně i duševně prosperovali, aniž bychom se vystavovali riziku zranění?

jak-casto-behat_1
Jak často chodit běhat? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Poslechněte své tělo

Nejlepší odpověď na otázku, jak často běhat, je jednoduchá - poslechněte své tělo. Pokud jste začátečník, měli byste začít pomalu a postupně navyšovat svou běžeckou frekvenci. Přestože existuje mnoho tréninkových plánů, každý z nás je jedinečný, a proto bychom měli upravit svůj běžecký plán podle vlastních potřeb a schopností.

Kvalita před kvantitou

Místo toho, abychom se soustředili na to, kolikrát týdně běhat, měli bychom věnovat větší pozornost kvalitě našeho běhu. Někteří běžci dávají přednost kratším, ale intenzivnějším tréninkům, zatímco jiní preferují delší, ale méně náročné běhy. Ideální je kombinace obou.

Regenerace je klíčem

Jedno je jisté - regenerace je pro běžce nesmírně důležitá. Pokud běháte téměř každý den, můžete se vystavit riziku únavy a zranění. Většina odborníků doporučuje začlenit do svého týdenního plánu alespoň jeden nebo dva dny odpočinku, kdy se věnujete něčemu jinému než běhu.

sportovni-vyziva

Variabilita je kořením života

Pokud se ptáte, jak často běhat, zkuste se také zaměřit na to, jak běhat. Místo toho, abyste každý den běhali stejnou trasu stejným tempem, zkuste zařadit intervalový trénink, běh v kopci nebo klidný regenerační běh.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: