Jak často běhat?

Je krásné počasí, zima je už ta tam a všude okolo vás na sociálních sítí vám vyskakují příspěvky o běhání. Jak se tedy rozhodnout a jak často vlastně běhat, abyste byli navíc v dobré kondici a neublížili jste svému tělu?

jak-casto-behat_1
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Kdo začíná tak musí opravdu pozvolna a také je dobré se před během trochu zahřát nějakým tím protažením. Návodů na protažení najdete na internetu velké množství. Dobrý je i pitný režim, protože pokud se rozhodnete běžet delší trasu tak vám samozřejmě také dojdou sliny a kdo by chtěl vypadat jako, když už mele z posledního? Nějaká ta energetická tyčinka se také hodí abyste dosáhli daleko lepšího výkonu než do dnešního dne. Ideální interval pro běhání je 3x až 4x týdně.

Tělo si tak zvykne na pravidelnou aktivitu a vy tak nebudete muset stále začínat skoro od začátku. Nebojte se ničeho, protože se vám to zajisté zalíbí. Navíc jsou i moderní aplikace díky, kterým si můžete poměřovat své síly nejen sami se s sebou, ale také dalšími běžci kteří jsou třeba i ve vedlejší vesnici, ale do dnešního dne jste o nich vůbec nevěděli. Navíc takový dobrý a zkušený parťák na běh je k nezahození.

sportovni-vyziva

Kdy je dobré běhat?

Hned ráno než půjdete do práce nebo po práci? Každý to máme jinak nastavené, ale k nastartování našeho těla bychom doporučili ráno. Kdo si, ale navíc potřebuje vyčistit hlavu od celodenního stresu tak zajisté zvolí druhou variantu a to běhání po práci.

Zajet si někam kousek za město kde je skvělá cyklostezka nebo k lesu kolem kterého vede cestička stvořená pro běh? Ano, vybrat si můžete z toho na co se cítíte. Základem jsou dobré boty, které vás nenechají ve štychu, když uběhnete nějaký ten kilometr navíc než jste měli v plánu. Funkční oblečení udělá také své, kdo by chtěl mít neustále propocené tričko a navíc ještě kdyby vás do toho chytla vaše záda? To za to určitě nestojí.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: