Jak na bolest žlučníku?

A máte tu na řadě další bolest. Kdo má nebo snad už nemá žlučník? Spousta lidí v dnešní době má problémy právě s tímto orgánem, který se jen brání naší špatné životosprávě a také našemu myšlení. Vysoký cholesterol našemu žlučníku nepomáhá, a jakmile začnete jednou s ním marodit tak je to běh na dlouho trať.

jak-na-bolest-zlucniku
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Jenomže co dělat v případě kdy už vás pobolívá a stále se vám zhoršuje? Kdo prodělal žlučníkový záchvat tak ví z vlastní zkušenosti, že to není nic příjemného. Najíst se klasického jídla nebo si dát snad něco slaného nebo sladkého? To je výzva. Naše psychika ovlivňuje i náš zdravotní strav.

Ten mi, ale hnul žlučí! Říkáte to často? Rozčilujete se místo toho, abyste se raději prošli a rozdýchali danou situaci nebo se bojíte, že vás z práce vyhodí, protože jste dostali tolik zadání, která už několik měsíců nestíháte? Je na vás snad váš šéf nepříjemný a vy se tím tak užíráte?

Po večerech si sednete k televizi a sníte naráz několik tabulek čokolády nebo pytlíčků s chipsy? Proč to děláte? Ničíte sami sebe! Jaro je krásné období kdy vše kvete a příroda se po zimě probouzí. Máte ve svém okolí nebo na zahradě pampelišky?

sportovni-vyziva

Jejich listy jsou skvělé pro náš žlučník, ale také i jejich kořen. Nať si můžete žvýkat jen tak na procházce, když nějakou pampelišku uvidíte tak si ji utrhněte a uvidíte, že vám bude lépe. Výborný je čaj právě z kořene pampelišky. Na jaře je dobré si udělat i očistu našeho těla a také nezapomínat na játra.

Poraďte se ve své lékárně nebo si najděte recepty na saláty právě z této zázračné rostlinky, která se nachází všude kolem nás a dokáže nám pomoci při našich obtížích. A z květů si doma vyrobte med, který si můžete později přidávat nejen do čaje, ale také do dezertů.

Využít se dá opravdu vše a byla by to škoda kdybyste to nevyužili a navíc za to nic neplatíte. Při ostré bolesti žlučníku dokáže pomoci také studený obklad. Pozor! Každému vyhovuje něco jiného!

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: