UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak na kruhy pod očima?

Kruhy pod očima jsou častou estetickou vadou na kráse. Od nepaměti bývají spojovány s nedostatkem spánku. Bohužel příčin jejich vzniku je daleko víc a leckdy proto nestačí upravit spánkový režim. Na kruhy pod očima mají vliv i fyziologické predispozice a genetika. Rovněž s nimi souvisí i věk, ve stáří jsou kruhy pod očima častější

jak-na-kruhy-pod-ocima

Jak na kruhy a váčky pod očima? (Zdroj fotky: Freepik.com)

 Jak na tmavé kruhy pod očima

U někoho jsou tmavé kruhy pod očima známkou nezdravého způsobu stravování nebo doprovází další onemocnění (chudokrevnost, onemocnění štítné žlázy, poruchy pigmentace kůže, alergie, hormonální výkyvy aj.). Stejně jako existuje velké množství příčin, objevuje se i řada řešení. S kruhy pod očima můžete zatočit změnou životního stylu, úpravou jídelníčku, pomocí kosmetiky nebo babských rad. Každému může vyhovovat něco jiného. Trápí-li vás tedy kruhy pod očima, nezoufejte a pusťte se do testování jednotlivých metod.

Kruhy pod očima mohou signalizovat také dehydrataci a nezdravé stravování. Snažte se tedy dodržovat pitný režim a ideálně pijte pouze čistou vodu, nejlépe dva litry za den. Vyhněte se kofeinu, alkoholu, energetickým a slazeným nápojům. Upravte svůj jídelníček, omezte mastná jídla, zařaďte do stravy více železa, snižte přísun soli a začněte jíst více zeleniny a ovoce.

sportovni-vyziva

Obklady na otoky a kruhy pod očima

Kromě změny stravovacích návyků jsou tu i další tipy, jak bojovat s kruhy pod očima. Zkusit můžete chladivé obklady, které na několik minut necháte působit. Použít můžete jak vychlazené čajové sáčky, plátky okurky či brambory, lžičku vyndanou z mrazáku nebo kostku ledu zabalenou do utěrky. Někomu pomáhá i masáž očního okolí.

Masáž očního okolí

Vyměřte si minutu a s pomocí očního krému nebo mandlového oleje masírujte poklepem prstů pokožku směrem od vnitřního koutku oka k vnějšímu. Další možností je kruhy pod očima doslova zamaskovat pomocí nejrůznější kosmetiky. K dispozici jsou vám make-upy, korektory, chladicí roll-ony nebo třeba rozjasňovače. Investovat můžete i do denních a nočních krémů, které pomohou oční pokožku vyživit a napnout. 

Dostatek spánku

Abyste minimalizovali vznik nepěkných kruhů a váčků pod očima, dopřejte si dostatek zdravého spánku. Dospělý člověk by měl spát každý den v průměru kolem 8 hodin.

Pro Dudlu napsala: Tereza Strohmeirová | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: