UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se začít otužovat?

Potřebujete posílit váš imunitní systém a zlepšit obranyschopnost organismu? Jedním z velmi diskutovaných témat poslední doby v této oblasti je otužování. Touto metodou, pokud je tedy prováděna správně, můžete značně zlepšit stav imunitního systému a také utužit zdraví v mnoha dalších oblastech. Otužování má totiž i velký přínos pro lidskou psychiku, posiluje kardiovaskulární systém, zmírňuje alergie nebo také pomáhá na vysoký krevní tlak.

jak-se-zacit-otuzovat

Jak se začít otužovat? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak se správně začít otužovat

Pokud jste v oblasti otužování začátečníci, vyplatí se začínat pozvolna. Začněte třeba hned ráno a dopřejte si sprchu, nejprve vlažnou a každý den postupně teplotu vody o malinko snižujte. Nejprve stačí jen chvilka, třeba půl minuty minuta, a i čas strávený pod osvěžující sprchou chladné vody postupně můžete prodlužovat.

Důležité je začít od nohou a když si část těla zvykne, postupujte se sprchou výš a výš. Během ochlazovací sprchy je i dobrý nějaký ten drobný pohyb, aby se celé tělo lépe prokrvilo. Po osušení dopřejte vašemu tělu nějakou drobnou fyzickou aktivitu, třeba pár poskoků nebo dřepů. Po této proceduře by měla následovat vydatná snídaně. Z tohoto způsobu otužování se vyplatí udělat si takový svůj rituál. Zkuste vydržet a ani jeden den nevynechat. Vaše tělo se vám za to odvděčí.

sportovni-vyziva

Benefity pravidelného otužování

A kdy se po takovém ochlazujícím sprchování začnou projevovat jeho benefity? Lepší psychika a dobrá nálada se projeví téměř okamžitě, ovšem nějaké to posílení obranyschopnosti organismu můžete očekávat přibližně po měsíci.

Jako způsob otužování můžete i vyzkoušet saunování v kombinaci s pobytem v ledové lázni. Oblíbená je i tzv. kryometoda, tedy pobyt v kryokomoře, kdy dochází k šokovému ochlazení těla, které na to reaguje vylučováním prospěšných látek. Tak otužování zdar!

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: