Jak se zbavit hlenu v krku?

Určitě už máte tu zkušenost, že vás někdy trápily hleny v krku. Já bohužel také. Prvně to byly hleny, pak jsem začala být opravdu nemocná a musela jsem ležet nejmíň měsíc v posteli, absolvovat každodenní pití čaje a dopřávat si klid, abych vůbec byla v pořádku. Jednu chvíli jsem si už začínala myslet, že se nikdy nevyléčím.
 
jak-se-zbavit-hlenu-v-krku
 
(Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Pokud ale máte potíže s hleny, které jsou opravdu nepříjemné a nějakým způsobem vám nejdou zničit, připravila jsem si pro vás tipy a rady, které by vás mohly hlenů šikovně zbavit.

První tip: Pijte každý den několikrát čaj 

Tuhle radu slyšíte určitě z každé strany, i já bych vám ji doporučovala. Proč pít čaj? Protože ten zahřeje vaše tělo a i krk. Čím víc budete čaje pít, tím rychleji by měly hleny samy od sebe zmizet.

Druhý tip: Odpočiňte si

I tohle už jsem zmínila o něco výše. Dopřát si odpočinek je totiž hodně důležité. Snažte se proto během nemocí opravdu odpočívat a nijak moc se nenamáhejte. Zabalte se do deky a vydržte to.

Třetí tip: Cibulová šťáva

Tento tip není zrovna nejlahodnější, zato by vám měl ale hodně rychle pomoct při jeho každodenním užívání. Cibulovou šťávu si dávejte třikrát denně, účinky by se měly za pár dnů dostavit.

sportovni-vyziva

Čtvrtý tip: Pastilky

I pastilky mohou být šikovným pomocníkem při hlenech a nemoci. Měly by vám uvolnit váš krk. Pokud nemáte zrovna v oblibě pastilky, zkuste pít teplé nápoje určené na nemoc z lékárny, typickým příkladem takového nápoje je Coldrex.

Pátý tip: Ovoce a zelenina

Ovoce a zelenina jsou přímo nabité vitamíny - vitamínová bomba, kterou potřebujeme během nemoci dostat do těla. Jezte ovoce a zeleninu proto tak často, jak to jen jde (nejlépe každý den). Vybudujete si tím dobrou imunitu a nemoc se vám lehce podaří porazit (účinky by se měly dostavit velmi rychle - vitamíny ničí viry v těle).
 
Pro Dudlu napsala Simona Holá

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: