UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak užívat ostropestřec?

Bylina ostropestřec má blahodárné účinky na lidské zdraví. Předně působí pozitivně na játra. Je proto právem považován za nejlepší přírodní lék právě na játra. Tohoto přírodního pomocníka oceníte ale i v mnoha dalších ohledech - pomáhá například léčit nejrůznější onemocnění trávicího systému. Dále také skvěle funguje na nízký krevní tlak, migrény a závratě. Celkově posiluje organismus a dokáže bojovat i s různými typy alergií nebo astmatem. Hlavní účinnou látkou ostropestřce je silymarin, který má silné detoxikační a antioxidační vlastnosti.

jak-uzivat-ostropestrec

Jak dlouho lze užívat ostropestřec mariánský? (Zdroj fotky: Freepik.com)

A a kdy užívat ostropestřec?

Možností je hned několik. Jednou z variant je čaj z ostropestřce. Ten může být v drcené nebo mleté podobě. Takový čaj si připravíte jednoduše. Směs stačí zalít vroucí vodou, nechat louhovat 5–10 minut a poté přecedit. Nálev si můžete dopřávat 2 - 3krát denně. Jeho chuť je nenápadná a nevýrazná. Čaj si můžete ochutit a osladit třeba medem. Další možností, jak užívat ostropestřec je jeho přímá konzumace.

sportovni-vyziva

Jak ostropestřec dávkovat?

V případě přímé konzumace si dopřejte jednu lžičku drcené směsi cca 45 minut před jídlem nebo 45 minut po jídle a důkladně ji v ústech rozžvýkejte. Následně je nutné důkladně zapít jednou sklenicí vody. V této variantě je vhodné absolvovat kúru v délce 12 týdnů. A to tak, že první 2 týdny užívanou dávku drceného ostropestřce zdvojnásobíte a poté zbylých 10 týdnů užívejte 1 lžičku 4x denně. Po skončení této kúry by měla následovat pauza v délce 2 – 4 týdnů. Drcený ostropestřec si můžete přidat i do jogurtu, kaše nebo smoothie.

A právě užívání nadrcených semen mívá nejlepší účinky na zdraví. Naplno tak můžete využívat všechny jeho benefity. Pokud vám nevyhovuje užívání ostropestřce v podobě čaje nebo jeho přímá konzumace v drcené verzi, pak můžete vyzkoušet také nejrůznější kapsle a tablety obsahující výtažky této byliny.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: