Jak zvýšit krevní tlak?

Na nižší krevní tlak většinou trpí křehčí a vyšší, či štíhlé ženy. Nebo to také často bývá tím, že máte ve stravě nedostatek sodíku a draslíku. A ty je potřeba zvýšit.

jak-zvysit-krevni-tlak

Jak zvýšit krevní tlak (Zdroj fotky: Freepik.com)

Úplně nejjednodušší cesta, jak si zvýšit krevní tlak je najít si někoho, kdo Vás naštve úplně na maximum. To pak letí tlak nahoru ani nevíte, jak. Nevýhodou je, že s takovým člověkem asi nechcete být pořád v kontaktu a časem vám tlak spadne zase níž. Půjdeme tedy asi jinou cestou, a tak zkusíme dodržovat alespoň pár základních pravidel.

Ráno hned potom, co vstaneme musíme vypít skleničku vody a potom během dne 2-5 litrů průběžně. Vstávat se doporučuje pomalu a jíst pravidelně. Hlídejte si přísun soli. Zvyšte přísun vitamínu C. Pravidelně se hýbejte. Otužujte se, to Vám pomůže k vyššímu tlaku. Obecně jsou to věci, jako pravidelný pohyb, bohatá strava na bílkoviny a lehčí jídla. Pokud stojíte a potřebujete okamžitě zvednout tlak, prý pomáhá dát nohy křížem.

I když to zní překvapivě, zvedne to pak tlak o 10 až 15 mmHg. Nebo pokud můžeme a nejsme někde, kde to společenská situace nedovoluje, tak pomáhá si lehnout a dát nohy nahoru. Nebo na stůl. Pomáhá prý cyklistika, nebo plávání dvakrát týdně. A také nosit kompresní punčochy. Pokud je to možné, nechte si je proplatit pojišťovnou, je na ně nárok dvakrát do roka. Stačí poprosit obvodního lékaře. A on Vám to vypíše. Vy si pak skočíte do zdravotnických potřeb a máte vystaráno a za půl roku znovu. Ono aspoň pak stahují a tím také pomáhají. Po půl roce je dobré si dojít pro další, protože je pak příjemné, pokud ty první nejsou obnošené, mít druhé na výměnu, když potřebujeme jedny vyprat.

Také ještě můžeme zkusit babské rady jako vypít černou kávu. Nebo se dá vypít i roibos čaj, ten ale ve větší míře způsobuje nespavost. Takže večer raději v menší míře. Zelený čaj, který dodá hodně energie. Matcha čaj, který taky správně dokáže probudit mysl i tělo. Další možností je ajuverdský himalajský čaj, který pozitivně ovlivňuje mozek a povzbuzuje organismus. Tak kterou možnost vyzkoušíme, je na nás. Každý jsme originál a na každého bude fungovat něco jiného.

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení