Jak vyčistit střeva?

Každý z nás o sebe pečuje. Pečuje o svůj vzhled, zevnějšek. Ale mnozí z nás bohužel už zapomínají na to, že nejen krása je všechno a musíme se starat i o svoje tělo, abychom byli zdraví a netrpěli žádnými nemocemi a měli imunitu. A jednou z věcí, na kterou zapomínáme a která je dost zásadní, je, že zapomínáme pečovat a starat se o svoje střeva. Pokud tedy máme problémy se střevy,  můžeme trpět různými onemocněními, jako například:
 
jak-vycistit-streva
 
Jak vyčistit střeva? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
a) Zácpou - opravdu nepříjemné onemocnění, kdy vás věčně bolí břicho a máte problémy, protože se nemůžete vyprázdnit.
 
b) Zpomalený metabolismus - střeva plná nestrávené potravy samozřejmě taky dokážou znepříjemnit život. Při problému zpomaleného metabolismu můžeme pociťovat únavu, stres a můžeme být dokonce podráždění i bez sebemenšího důvodu. Samozřejmě úzce se zpomaleným metabolismem právě souvisí i zácpa, kterou jsem už zmiňovala výše.

c) IBS (syndrom dráždivého střeva)

d) Divertikulitida (zánět ve střevech)
 

sportovni-vyziva

Jak tedy můžeme vyčistit naše střeva?

Způsobů očisty je rozhodně mnoho, my si ale zmíníme zde jen těch pár nejzákladnějších a nejznámějších.
 
1) Lněná semínka - měly by spolehlivě vyloučit všechny nečistoty ze střev a z organismu.

2) Léčivé rostliny - speciální čaje - jako jedna z dalších metod může také hodně pomoci speciální čaj z léčivých rostlin. Podporují činnost střev a jater, dodávají tělu potřebné živiny a vyplavují z těla všechny toxiny a nečistoty. A ty nejlepší čaje, které by vám měly nejvíce pomoct, jsou například z fenyklu, ibišku, heřmánku, pampelišky, ostropestřce mariánského. Čaje si můžeme připravit i z máty, zázvoru, petržele, lotosu, pepře, nebo i hřebíčku - a všechny by nám měly účinně pomoct. Musíme je ale pít pravidelně, aby se výsledek dostavil a my se tak cítili lépe a neměli problémy se střevy. 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu toaletní doplňky a vychytávky: