UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyvolat zvracení co nejrychleji?

Máte podezření, že jste se něčím otrávili? Zavolejte do Toxikologického informačního střediska (TIS) a zahajte kroky potřebné k vyvolání dávicího reflexu. 

jak-vyvolat-zvraceni

Jak vyvolat zvracení? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Otrava chemikáliemi, jedovatými rostlinami či jídlem

Zvolili jste nevhodnou kombinaci léků nebo máte podezření na zamoření vašeho organismu cizorodými látkami z chemikálií, jedovatých rostlin či přílišného množství určitého typu zkonzumovaného jídla? 

Řiďte se výhradně instrukcemi odborníků z Toxikologického informačního střediska, s nimiž se spojíte zavoláním na telefonní číslo 224 91 92 93 nebo 224 91 54 02. Před telefonátem si můžete na jejich webu přečíst, co všechno budete potřebovat. 

Strčte si dva prsty do krku

Vyplázněte jazyk co nejvíce. Hluboko do úst si vložte dva prsty. Nikdy tam kromě svých rukou nic jiného nervěte. Opravdu žádný předmět. Vyvolávání zvracení provádějte vsedě. Nikdy při tom neležte na zádech ani nestůjte – v prvním případě byste se udávili vlastními zvratky a v druhém můžete upadnout.

Člověku, který se potřebuje vyzvracet, pomozte s výběrem vhodné polohy. Nesmí být ovšem v bezvědomí či opilý, jinak byste mu mohli ublížit. Místo dvou prstů můžete použít kartáček na zuby.

pece-o-zuby

Snězte nesourodé kombinace jídel či potravin

Mám pro vás několik tipů, jak vyvolat dávicí efekt nevhodným výběrem k sobě se nehodících surovin. 

  1. Tradičně můžete zkusit vypít sklenici osolené vody nebo sníst syrovou cibuli. Také se doporučuje slupnout něco, co vám nechutná. Já nemám ráda houby. A když si vzpomenu na svou nauzeu po zkonzumování ruského vejce v aspiku před třemi lety, ten pocit na zvracení jako kdyby se při pouhé myšlence vrátil.

  2. Pomoct může i mléko s horkou vodou a lžičkou soli

  3. Další možnost je následující. Do skleničky dejte 3 lžíce oleje, mléko a lák z kyselých okurek. Obarvěte to dohněda kakaem, důkladně zakvedlejte a uvidíte, že dlouho to ve vašem těle nezůstane.

  4. Med s česnekem a citrónem představuje také super řešení. Zároveň je tato kombinace extrémně zdravá.

  5. Ani hořčice s mlékem vám nebude chutnat, avšak k uvolnění žaludečních šťáv to dopomůže. 

sportovni-vyziva

Pozor na zvracení z dehydratace!

Jak předejít nauzee z nedostatku tekutin v těle? Jednou se mi stalo, že jsem jela do práce, ale točila se mi hlava. Musela jsem opakovaně zastavit a nakonec mě odvezla rychlá. Padala jsem k zemi, bylo mi špatně, zvracela jsem. 

Příčinou byla skutečnost, že jsem málo pila. Vždy, když jsem požila nějakou tekutinu, ze mě vzápětí vyšla v podobě zvratků. Obvodní lékařka mi řekla, že musím pít colu a kombinovat to s čistou neperlivou vodou nebo Magnesií. Zabralo to a od té doby vím, jak podobným stavům pro příště předejít.

Pro Dudlu napsala: Petra Sýkorová | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: