Jak začít běhat po padesátce?

Kde jsou ty časy kdy jste byli v plné síle? Po padesátce život rozhodně nekončí nebo ano? Jenomže nikdy není pozdě na to začít se s sebou něco dělat. A jak vlastně začít?

jak-zacit-behat-po-padesatce
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Návodů je spousta, ale vám se žádný nelíbí, protože vám přijde zcela jiný než si vy představujete. Pokud máte navíc ve svém okolí někoho stejně věkově starého, tak si ho můžete zvolit za svého dobrého parťáka. Určitě si vezměte klady a zápory a uvidíte sami, že kladů bude daleko více než jste si mysleli. Zhodnoťte také svůj zdravotní stav, protože i s nadváhou se hůře běhá. Kdo má nějaké to kilo navíc tak rozhodně zařaďte nejprve chůzi a postupně přidávejte i běh.

Nemusíte se během jednoho dne strhat a udělat tak váš osobní rekord. Je jeho zda jste muž nebo žena. Upravený jídelníček udělá také své, i přestože vaše spalování je daleko pomalejší než před několika lety. Ano postupem času se náš metabolismus zpomaluje a my tak nabíráme více tuků. Ale jak to dělají někteří jedinci co jsou v podobném věku jako vy a tipli byste jim o několik let méně?

sportovni-vyziva

Co takový stres?

Kdo má v práci daleko více stresu tak se to na něm podepíše mnohem rychleji než ten, který v práci skoro žádný nemá. Máte i dostatek kolagenu? Nemusí vás rovnou bolet klouby, lámat se nehty nebo vypadávat vlasy. Ale po 25roku se snižuje produkce a vám se tak mohou začít dělat i více vrásky v obličeji. Ano kolagen pomáhá pružnosti naší kůže. Proto milé ženy přestaňte utrácet za drahou kosmetiku a zkuste se tak zaměřit na své tělo a zjistit co vám chybí.

Třeba zjistíte, že ten zázrak mládí, který hledáte všude okolo sebe je nakonec ve vás. Navštivte e-shopy s oblečením pro začínající sportovce a vyberte si pro vás to nejlepší oblečení. Nebo si zajeďte do kamenných obchodů kde vám s tímto problémem poradí, protože jsou na to odborníci ve své profesi. Určitě se nestyďte, každý jednou začínal s něčím novým.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: