UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak začít běhat po padesátce?

Když překročíte padesátku, může to být v mnoha ohledech nová kapitola života. Děti jsou dospělé a možná máte více volného času, abyste se soustředili na sebe. Jedním z nejlepších způsobů, jak investovat do sebe a svého zdraví, je běhání. A ne, nikdy není pozdě začít!

jak-zacit-behat-po-padesatce
Jak začít běhat v padesáti? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Proč začít běhat po padesátce?

Běhání posiluje srdce, zvyšuje kapacitu plic a může pomoci v boji proti řadě nemocí včetně osteoporózy a srdečních onemocnění. Také zvyšuje hladinu endorfinů, což vám může pomoci cítit se šťastnějším a více uvolněným. Navíc, běžecké kluby a skupiny nabízejí skvělou příležitost k setkávání s novými lidmi a vytváření nových přátelství.

Jak začít?

Zvláště pokud jste v minulosti neběhali nebo jste měli dlouhou přestávku, začněte chůzí a postupně zvyšujte tempo. Investujte do kvalitních běžeckých bot. Je dobré nechat se poradit v specializovaném obchodě, kde vám pomohou vybrat boty podle vašeho stylu běhu a tvaru nohy. Oblékejte se do vrstev a vždy zohledněte počasí. Dnes existuje mnoho funkčních materiálů, které vám pomohou udržet optimální teplotu těla.

sportovni-vyziva

Nastavte si cíle

Ať už je to běhání 5 km bez zastavení nebo účast v místním běžeckém závodě, cíle vám pomohou zůstat motivováni. Udržujte si deník o svých bězích, zaznamenávejte vzdálenosti a časy. Postupně uvidíte, jak se zlepšujete.

Poslechněte své tělo

Pokud cítíte bolest nebo nepohodlí, dopřejte si odpočinek. Pravidelné protahování a rolování svalů může také pomoci předcházet zraněním.

Zapojte se do běžecké komunity

Vstup do běžeckého klubu nebo účast na skupinových bězích vám může dodat motivaci a je to skvělá příležitost, jak poznat nové přátele.

Ačkoli běhání po padesátce může přinášet své výzvy, s pravým přístupem a odhodláním můžete dosáhnout vynikajících výsledků a získat celou řadu fyzických a duševních výhod. Tak co na to říkáte? Vezměte své boty a vydejte se na trať!

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: