UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zpevnit břicho?

Chcete mít pekáč buchet nejenom v troubě, ale i na břiše, anebo raději jenom na něm? Zjistěte, jak zpevnit břicho, aby bylo pevné jako skála s dokonale vyrýsovanými svaly. Na jaké cviky se zaměřit a jaký vliv na to má strava?

jak-zpevnit-bricho

Jak dlouho trvá zpevnit břicho?

Cviky na zpevnění břicha

Ty nejlepší cviky pro zpevnění břicha hravě zvládnou i začátečníci. I když vám to možná bude připadat jako dřina, věřte, že se to vyplatí. A nepotřebujete k tomu nic speciálního. Postačí vám jen podložka na cvičení a trochu prostoru.

Základním doporučením je se před každým cvičením alespoň krátce zahřát. Teprve pak se do toho můžete pustit. Pro břicho jako beton je ideální cvik s názvem plank. Ten je komplexním cvičením, které se zaměřuje hned na několik partií včetně břicha.

Vzpor

Základní pozicí je vzpor na předloktích nebo na natažených pažích. Paže by měly být v šíři ramen a chodidla mírně od sebe, na špičkách. Důležité je se při tomto cviku neprohýbat v zádech a celé tělo by mělo být zpevněné. Pro začátek postačí, když v planku vydržíte alespoň 30 sekund, postupně můžete čas prodlužovat. Kromě klasické pozice můžete i střídavě pokrčovat nohy v kolenou nebo je zvedat nahoru.

Šikmé zkracovačky

Dalším cvikem, který je jako stvořený pro pevnější břicho, je jeden se zaměřením na šikmé břišní svaly, jsou tzv. šikmé zkracovačky. Stačí se připravit do pozice vleže na zádech, ruce dát za hlavu a následně přitahovat pravý loket k levému koleni, a levý loket ke koleni pravému. Přibližně v místech nad pupíkem by se loket a koleno mělo dotknout a v tu chvíli je ten pravý čas na výdech.

sportovni-vyziva

Strava

Vyplatí se konzumovat celozrnné a žitné pečivo. Vyřadit byste měli i bílou mouku. Důležitý je i pitný režim s dostatečným množstvím vody. Vyhýbejte se cukru a hlídejte si dostatek bílkovin. Dopřejte si dostatek vlákniny a zeleniny.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: