UPOZORNĚNÍ: Objednávky se zbožím od značky Housedecor budou mít z logistických důvodů 5 denní zpoždění.

Jak zesvětlit vlasy?

Ať už jste přírodní blondýna, bruneta nebo zrzka, asi už jste někdy uvažovala o změně své původní barvy vlasů. Zesvětlení může být dobrým způsobem, jak dodat své hřívě prosluněný vzhled, aniž byste musela barvu vlasů příliš drasticky měnit nebo utratit majlant za minimálně měsíční dovolenou u moře. Ale jak na to?

jak-zesvetlit-vlasy

Jak zesvětlit vlasy? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak zesvětlit vlasy?

Mám pro vás několik rad, jak vlasy zesvětlit. Než se o to však pokusíte, zvažte, jakých konkrétních výsledků můžete za daných podmínek dosáhnout. Pokud už teď máte blond vlasy, budou světlejší a budou u vás dobře fungovat nejspíš všechny níže uvedené možnosti zesvětlování. Jestli máte světle hnědé vlasy, může se stát, že vám bude prosvítat tmavá blond, což nemusí tolik vadit. Ale pozor, zrzavé vlasy se už případně mohou změnit na cukrovou vatu a to jak konzistencí, tak barvou. To se může stát v případě, pokud použijte moc peroxidu nebo jiného odbarvovače. Síla jeho účinku se dopředu poměrně špatně odhaduje a je jednoduché to s ním přehnat. Pokud máte tmavě hnědé nebo černé vlasy, heřmánek či citronová šťáva ani jiné přírodní recepty na domácí odbarvování vám vlasy nejspíš moc uspokojivě nezesvětlí. Už vůbec vám v tomto případě nemohu doporučit domácí odbarvování.

Odbarvovač

Odbarvovač, jak už jsem naznačila, může na vašich vlasech napáchat velké škody a musíte s ním pracovat opatrně. Pokud máte vlasy přirozeně tmavé, snadno se vám může stát, že chytnou nežádoucí červené nebo oranžové odstíny. Pro zesvětlení tmavých vlasů, aniž by vznikly tyto nepřirozené odstíny, je vhodné obrátit se na profesionálního kadeřníka. V případě domácího zesvětlování světlých vlasů odbarvovačem však dejte také pozor a vždy dodržte pokyny v návodu na krabičce.

Tónovací domácí barvy

Máte-li spíše světlé vlasy, ale chcete si je ještě více zesvětlit samy bez použití odbarvovače, můžete zkusit domácí barvu, barevný šampón nebo barvicí pěnu. Všechny tři jsou bezpečné pro použití, mám s nimi dobrou zkušenost a na přírodních i barvených vlasech dokáží již světlou barvu zesvětlit i o několik odstínů.  Jen se prosím řiďte doporučením na krabičce pro jakou škálu barevných odstínů je konkrétní která barva určena.

Přírodní zesvětlení

Pokud máte světlé vlasy, obyčejná citronová šťáva (mimo jiné) může vlasy zesvětlit také hned o několik odstínů. Přírodními bělícími prostředky jsou: jablečný ocet, již zmíněná citronová šťáva či heřmánkový odvar.  Heřmánkový odvar doporučuji, vlasy vůbec neničí, naopak jsou po něm krásně jemné a voňavé. Klidně ho aplikujte při každém umytí vlasů. Obecně však tyto roztoky pomohou vlasy zesvětlit jemně a přirozeně s minimálním poškozením. Aplikace je jednoduchá: Opláchněte vlasy roztokem teplé vody a jednoho nebo více těchto zesvětlujících prostředků a poté je nechte uschnout. Ideálně na slunci. Sluneční paprsky totiž zesílí účinek a vytvoří tak jemné, prosvětlené odlesky. Můžete také zesvětlující prostředky přidat do kondicionéru nebo šampónu, aby na vlasech vydržely o chvilku déle a poté je smýt vlažnou vodou.

Pro Dudlu napsala: Veronika Hendrychová

Vyberte si na Dudlu šampóny, barvy na vlasy a drogerii: