Jak se zbavit celulitidy?

Celulitida nebo také pomerančová kůže je strašákem a problémem mnoha žen různých věkových kategorií a ani těch štíhlých nevyjímaje. Štíhlost vám totiž nezaručí, že nebudete celulitidou trpět. Tyto nevzhledné důlky a hrbolky jsou noční můrou žen mladých i starších. Co vlastně celulitidu způsobuje?

jak-se-zbavit-celulitidy

Jak se zbavit celulitidy? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Předně to jsou faktory jako stres, obezita, kouření a alkohol nebo i těsné oblečení v důsledku jehož nošení nedochází ke správnému proudění krve. V neposlední řadě mohou být na vině také genetické dispozice.  Výraznou roli v rozvoji a vzniku celulitidy hrají také nejrůznější hormonální změny. Vyšším rizikem vzniku jsou ohroženy také ženy nad 40 let věku, a to z důvodu poklesu pružnosti pokožky a úbytku kolagenu.

Jak se tohoto kosmetického problému zbavit nebo jej alespoň co nejvíce eliminovat? Co na celulitidu platí a čeho se vyvarovat, aby se vám neobjevovala? Důležité je odstranit nezdravé návyky, které mají vliv na celulitidu. Dopřejte si pořádnou změnu vašeho životního stylu. Zlepšete vaše způsoby stravování, zařaďte pravidelný pohyb a nezapomeňte také na dostatečné množství tekutin, ideální neperlivé vody.

A jaké potraviny zařadit do jídelníčku? Proti celulitidě se vám bude účinněji bojovat s potravinami bohatými na vitamín C, bílkoviny a omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Ty totiž pomáhají s tvorbou kolagenu a zlepšují pojivové tkáně.

Pravidelným cvičením můžete zabránit vzniku pomerančové kůže nebo se propracovat k jejímu vymizení či alespoň minimalizování. A jaké cviky jsou v tomto ohledu vhodné? Zkuste třeba dřepy, dřepy s výskokem, zakopávání nebo zkracovačky.

Vhodné jsou také speciální masáže, díky kterým dojde k rozproudění lymfatického systému a prokrvení pokožky. Zároveň také kůži zpevní. Takovéto masáže si můžete dopřát i přímo u vás doma. Stačí k tomu využít vhodné pomůcky, například pěnový masážní válec.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu doplňky do koupelny, drogerii a kosmetiku:

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení