UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se zbavit celulitidy?

Celulitida nebo také pomerančová kůže je strašákem a problémem mnoha žen různých věkových kategorií. Nevyhýbá se ani těm štíhlým. Tyto nevzhledné důlky a hrbolky jsou tvořeny podkožním tukem. Co vlastně celulitidu způsobuje a jak se jí zbavit?

jak-se-zbavit-celulitidy

Jak se rychle zbavit celulitidy? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Co způsobuje celulitidu

Předně to jsou faktory jako stres, obezita, kouření a alkohol nebo i těsné oblečení v důsledku jehož nošení nedochází ke správnému proudění krve. V neposlední řadě mohou být na vině také genetické dispozice.  Výraznou roli v rozvoji a vzniku celulitidy hrají i nejrůznější hormonální změny. Vyšším rizikem vzniku jsou ohroženy ženy nad 40 let věku, a to z důvodu poklesu pružnosti pokožky a úbytku kolagenu.

Jak se účinně zbavit celulitidy

Jak se tohoto kosmetického problému zbavit nebo jej alespoň co nejvíce eliminovat? Co na celulitidu platí a čeho se vyvarovat, aby se vám neobjevovala? Důležité je odstranit nezdravé návyky, které mají vliv na její vznik. Dopřejte si pořádnou změnu vašeho životního stylu. Zlepšete vaše stravovací návyky, zařaďte pravidelný pohyb a nezapomeňte také na dostatečné množství tekutin, ideální neperlivé vody.

pece-o-telo

A jaké potraviny zařadit do jídelníčku? Proti celulitidě se vám bude účinněji bojovat s potravinami bohatými na vitamín C, bílkoviny a omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Ty totiž pomáhají s tvorbou kolagenu a zlepšují pojivové tkáně

Také pravidelným cvičením můžete zabránit vzniku pomerančové kůže nebo se propracovat k jejímu vymizení či alespoň zmírnění. A jaké cviky jsou v tomto ohledu vhodné? Zkuste třeba dřepy, dřepy s výskokem, zakopávání nebo zkracovačky.

Vhodné jsou také speciální masáže, díky kterým dojde k rozproudění lymfatického systému a prokrvení pokožky. Zároveň se také kůži zpevní. Takovéto masáže si můžete dopřát i přímo u vás doma. Stačí k tomu využít vhodné pomůcky, například pěnový masážní válec.


Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si doplňky do koupelny:

Pokračujte v čtení blogu: