UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak seřídit plastová okna?

Jak seřídit plastová okna? Seřízení plastových oken je jednoduchá práce, kterou zvládnete sami a zabere vám jen několik minut. Je důležité okna správně seřídit, aby se plynule otevírala a zavírala. Pokud tak neučiníte, může být jejich otevírání v letních a zimních měsících velmi obtížné.

jak-seridit-plastova-okna

Proč seřizovat plastová okna?

Seřízení vašich oken u PVC pomůže zajistit jejich správnou funkci. Pokud se neotevírají úplně nebo se nezavírají snadno, může to být způsobeno řadou faktorů - např:

  • Panty mohou být uvolněné nebo opotřebované. Panty spojují okno s rámem a jsou navrženy tak, aby se při otevírání a zavírání okna pohybovaly nahoru a dolů. Časem se mohou opotřebovat, což ztěžuje jejich používání.
  • Sklo může být prasklé nebo rozbité. Pokud je ve skleněné tabuli prasklina, nebude se při otevírání nebo zavírání okna pohybovat hladce. To může také způsobit úniky vzduchu kolem rámu, které v zimních měsících propouštějí dovnitř studený vzduch (nebo ven horký vzduch v letních měsících).

potreby-pro-kutily

Jak seřídit plastová okna?

Seřízení plastových oken je snadné, ale potřebujete k němu správné nářadí. Pro začátek vám postačí plochý šroubovák, kleště a vodováha.

Nejprve se ujistěte, že je okno čisté a suché. To je důležité zejména v případě, že na skle došlo ke kondenzaci vodní páry nebo dešti. Pokud k tomu došlo, otřete měkkým hadříkem a trochou teplé vody nečistoty nebo špínu, která se na skle mohla nahromadit.

Dále zkontrolujte, zda jsou všechny šrouby pevně dotažené. Pokud nejsou, použijte šroubovák a znovu je utáhněte, než budete pokračovat ve zbytku procesu. Jakmile tak učiníte, umístěte vodováhu přes obě strany okenního rámu (ujistěte se, že se nedotýká žádných kovových částí) a nastavte každou stranu tak, aby byla ve stejné úrovni.

Poté si tužkou nebo značkovacím perem označte, kam mají jednotlivé strany po vyrovnání patřit, abyste při příštím seřizování okenních skel snadno viděli, kam je máte umístit - ušetříte si tak práci s jejich opětovným hledáním!

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: