UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak snížit chlor v bazénu a za jak dlouho vyprchá chlor z vody?

Bazén s sebou nepřináší jen radosti v podobě vodních radovánek a příjemného osvěžení. Aby kvalita vody byla přesně tak, jak má a vy jste se mohli těšit z křišťálově čisté a průzračné vodní hladiny, chce to i pořádnou a pravidelnou péči. Jedním z důležitých bodů je i správná koncentrace chloru. Když je ho málo, je to špatně, stejně tak, jako když je ho hodně. Jak snížit chlor v bazénu a za jak dlouho vyprchá chlor z vody?

jak-snizit-chlor-v-bazenu

Chlór sice brání množení nežádoucích řas a sinic, ale v případě, že je ve vašem bazénu vyšší koncentrace, než je doporučené množství, může napáchat také pěknou neplechu. V případě koupán v takové vodě by totiž mohlo dojít k podráždění dýchacích cest, vysušení pokožky nebo také poškození imunitního systému.

Co se týče snížení chloru v bazénové vodě, pak se můžete vydat cestou chemickou nebo nechemickou. V případě, když máte bazén zastřešený, je vhodné jeho důkladné vyvětrání, kdy chlor rychleji z vody vyprchá.

Dalším krokem, jak účinně docílit snížení vysoké koncentrace chloru v bazénu, je použití speciálního přípravku, který nadměrné množství sníží. Účinným pomocníkem je i UV lampa, díky které dojde nejenom ke snížení chloru, ale zároveň i k likvidaci bakterií a virů. Ke snížení množství chloru pomohou i různé vzduchovací trysky a vodotrysky, které pomohou vodu provzdušnit, což přispěje k jeho rychlejšímu odbourávání.

Co se týče vyprchávání chloru z vody, pak jelikož je chlor těkavou látkou, pak opravdu zcela z vody vyprchá. Jak dlouho to trvá, záleží na jeho celkové koncentraci. Obecně se dá říci, že celý tento proces trvá přibližně 1-5 dní. Nechcete-li jej tedy sami nějakým z výše uvedených způsobů odstraňovat, stačí počkat cca 1 týden, abyste měli jistotu, že je z vody opravdu nadobro pryč.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si hračky do vody:

Pokračujte v čtení blogu: