UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak ušít čelenku?

Rádi šijete, ale pořád se ještě učíte? Jste teprve začátečníci, ale chtěli byste se naučit šít více a více věcí, abyste se pomalu, ale jistě zdokonalovali? Nebo opravdu se šitím takřka jen začínáte a nevíte, co byste mohli ušít jako první? Něco jednoduchého, ale zároveň elegantního pro každodenní potřebu. Je to nádherná věc – jednoduchá na ušití, ale přitom pěkná a dá se hodně využít. V dnešní době se hodně nosí a nějakým způsobem se zařadila do dnešní módy. V dnešním článku si podrobně vysvětlíme a probereme, jak můžeme jednoduchým způsobem ušít krásnou čelenku na vlasy.

jak-usit-celenku

Jak ušít čelenku? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Na ušití jednoduché čelenky budeme potřebovat:

Metr, pružnou látku (dle našeho výběru, můžeme použít jakoukoliv, která se nám líbí, výběr záleží pouze na nás – například pokud máte rádi Vánoce, můžete si ušít čelenku s vánočními motivy), špendlíky, nůžky a šicí stroj.

Jak budeme postupovat:

Látku budeme sešívat nějakým pružným stehem. Je to proto, aby steh nepopraskal. Po sešití si látku otočíme směrem na líc. Švem otočíme nahoru a přeložíme látku napůl. Opět přeložíme napůl a opět přeložíme – ale pozor. Tentokrát ne normálně napůl, ale tvarem do V. Konce látky přetočíme a přetočené konce vložíme do středu a zašpendlíkujeme. Poté prošijeme zašpendlíkovanou látku šicím strojem. Při začátku šití je velmi dobré, abychom si podrželi horní nit (aby se látka ve stroji nějakým způsobem nezasekla, nebo se něco náhodou nepokazilo).

Po sešití zkontrolujeme, zda máme prošité opravdu všechny vrstvy látky. Pokud ano, konec látky, který je přebytečný, ustřihneme nůžkami. Taktéž ustřihneme konce nití v látce, které jsou tam navíc, aby zbytečně nepřekážely a neničily krásu čelenky. To je vlastně všechno. Je to tak jednoduché, určitě to můžete zkusit taky. Hodně štěstí při šití jednoduché a elegantní čelenky!

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: