Jak ušít kapsář návod

Jedná se o velmi jednoduchý a zábavný projekt. Je to skvělý první šicí projekt pro začátečníky, ale pokyny lze snadno upravit a vytvořit složitější vzor. Kapsářský čtverec lze vyrobit z jakéhokoli materiálu, který máte k dispozici.

Kapsáře lze používat různými způsoby

Můžete si do něj například uložit klíče, když se chcete vyhnout jejich ztrátě. Můžete jej také použít k uložení drobných peněz nebo drobných bankovek, aby se vám neztratily v tašce. Někteří lidé používají kapsáře k uložení mobilních telefonů nebo jiných zařízení, která se snadno ztratí nebo poškodí, pokud vypadnou z dosahu.

Postup

Než začnete, přečtěte si pozorně následující pokyny a seznamte se se všemi pojmy použitými v tomto návodu.

  • 1/4 metru látky (můžete použít jakýkoli typ látky).
  • Odpovídající nit
  • Šicí stroj
  • Základní šicí potřeby (špendlíky, nůžky atd.)


Jak ušít kapsář návod

Ušití kapsáře je skvělý způsob, jak předvést své šicí dovednosti. Nejdůležitější je ujistit se, že máte správný vzor a látku. Při šití kapsáře můžete postupovat podle následujících kroků:

  1. Vyberte si správný vzor a látku - Prvním krokem při šití kapsáře je výběr správného vzoru a látky. Chcete se ujistit, že látka je lehká a snadno se s ní pracuje. Měla by být také dostatečně pevná, aby se snadno neroztrhla. Pokud používáte vzor, chtějte vzor s mnoha detaily, protože díky tomu bude kapsář vypadat realističtěji.
  2. Vystřihněte dílky - Jakmile si vyberete vzor a látku, vystřihněte z látky všechny kousky ostrými nůžkami nebo nožem X-acto (podle toho, jaký typ materiálu používáte). Pokud jsou nějaké kousky, které potřebují více než jednu vrstvu, například kapsy nebo poutka na popruhy, vystřihněte je zvlášť, aby později při sešívání nebyly příliš tlusté.
  3. Sešijte všechny vrstvy - Začněte sešíváním všech vrstev najednou na jeden velký kus kartonu nebo pěnové desky, aby se při sešívání neztratily.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová