UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak ušít plenkovník?

Potřebujete návod, jak ušít plenkovník? Není problém, sepsali jsme pár důležitých informací, které vám pomůžou ušít plenkovník ze kterého budete mít radost sami ze sebe.

jak-usit-plenkovnik

Jak ušít plenkovník návod

Potřebné materiály k ušití plenkovníku

 • Látka - můžete použít jakýkoli druh látky. Já jsem použila dvě různé látky a z jednoho metru každé látky jsem mohla vyrobit dva pytle na pleny. První látka byla jednobarevná a druhá látka měla pruhy. Pokud používáte vzorovanou látku, doporučuji použít na vnitřní stranu jednobarevnou, aby neprosvítala.

 • Nit - hodí se jakákoli barva, ale já jsem zvolila bílou, protože jsem chtěla něco světlého a vesele vypadajícího, co by ladilo se vzory látek, které jsem používala.

 • Nůžky - doporučuji mít po ruce náhradní nůžky pro případ, že by se vám během projektu zlomily, protože mně se to stává pořád! Nechcete přece uvíznout jen s jedním párem nůžek, když šijete dětské věci nebo jiné věci, které vyžadují odřezávání malých kousků!

 • Špendlíky - budete je potřebovat, abyste udrželi materiál pohromadě, zatímco ho budete šít! Jsou také velmi užitečné, když se ujistíte, že jste vše správně umístili před provedením prvního stehu! Vždy je nejlepší vše před začátkem překontrolovat, aby se nic nepokazilo!

 • Šicí stroj


Postup ušití plenkovníku

 1. Vyberte si dvě druhy látek - jednu pro vnější stranu a jednu pro vnitřní výplň plenkovníku. Před šitím látky vypracujte, aby se předešlo deformaci při prvním praní.

 2. Rozhodněte se pro velikost plenkovníku, například 30 x 40 cm, a přidejte na každé straně 1-2 cm na švy.

 3. Vystřihněte dva kusy látky (vnější a vnitřní) podle zvolených rozměrů. Stejně tak vystřihněte výplň.

 4. Položte výplň mezi vnější a vnitřní látku. Všechny vrstvy by měly být přední stranou ven.

 5. Sešijte všechny vrstvy dohromady, přičemž nechte malý úsek (asi 10 cm) nezašitý, abyste mohli plenkovník otočit na pravou stranu.

 6. Otočte plenkovník na pravou stranu tak, aby výplň byla uvnitř mezi oběma vrstvami látky. Ručně nebo strojově zašijte otevřený úsek
  .
 7. Pokud chcete, můžete přidat dekorativní prvky jako stuhy, aplikace nebo kapsy.


Tip na závěr

Pro větší odolnost a snadnější čištění můžete zvolit pro vnější stranu plenkovníku voděodolnou nebo snadno čistitelnou látku.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Edit: Andrea B.

Vyberte si dětské oblečení:

Pokračujte v čtení blogu: