Jak ušít plenkovník?

Potřebujete návod, jak ušít plenkovník? Není problém, sepsali jsme pár důležitých informací, které vám pomůžou ušít plenkovník ze kterého budete mít radost sami ze sebe.

jak-usit-plenkovnik

Potřebné materiály k ušití plenkovníku

 • Látka - můžete použít jakýkoli druh látky. Já jsem použila dvě různé látky a z jednoho metru každé látky jsem mohla vyrobit dva pytle na pleny. První látka byla jednobarevná a druhá látka měla pruhy. Pokud používáte vzorovanou látku, doporučuji použít na vnitřní stranu jednobarevnou, aby neprosvítala.
 • Nit - hodí se jakákoli barva, ale já jsem zvolila bílou, protože jsem chtěla něco světlého a vesele vypadajícího, co by ladilo se vzory látek, které jsem používala.
 • Nůžky - doporučuji mít po ruce náhradní nůžky pro případ, že by se vám během projektu zlomily, protože mně se to stává pořád! Nechcete přece uvíznout jen s jedním párem nůžek, když šijete dětské věci nebo jiné věci, které vyžadují odřezávání malých kousků!
 • Špendlíky - budete je potřebovat, abyste udrželi materiál pohromadě, zatímco ho budete šít! Jsou také velmi užitečné, když se ujistíte, že jste vše správně umístili před provedením prvního stehu! Vždy je nejlepší vše před začátkem překontrolovat, aby se nic nepokazilo!
 • Šicí stroj


Postup ušití plenkovníku

 1. Nejprve odřízněte držadla tašky.
 2. Poté přeložte všechny švy a přitiskněte je na plocho, což usnadní šití.
 3. Poté sešijte jednu stranu tašky a pak druhou.
 4. Poté přeložte boky dovnitř a sešijte je klikatým stehem.
 5. Nyní uděláte totéž se spodními švy, s tím rozdílem, že je budete šít po obou stranách každého švu. Díky tomu to bude po dokončení vypadat, že na každé straně spodního švu je jen jeden šev.
 6. Nyní, když máte všechny čtyři strany sešité, můžete do spodní části tašky vložit trochu výplně, aby byla nadýchanější!
 7. Použila jsem poly-fil, protože je snadno k sehnání v každém obchodě, kde prodávají šicí potřeby nebo potřeby pro řemeslníky, ale pokud chcete něco, co se více podobá skutečné bavlněné výplni, doporučuji použít místo toho vatelín, protože se při namočení neshrnuje jako poly-fil.
 8. Můžete také použít vatu, pokud chcete něco silnějšího než vatelín, ale ne tak silného jako poly-fil a vata, které mají velmi podobnou strukturu, takže spolu dobře fungují při výrobě pěkné nadýchané pleny.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová