Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Jak ušít polodupačky?

Vzor pro šití polodupaček je stejný jako u běžných kalhot. Jediný rozdíl je v tom, že místo vršku s laclema, která spojuje oba díly dohromady, budete šít jen samostatné nohavice.

jak-usit-polodupacky

Jak ušít kojenecké polodupačky

Jak ušít dětské polodupačky

Zjistila jsem, že nejlepší je ušít nejprve pravou nohu, a když je hotová, mohu si ji položit na stůl a obkreslit ji křídou nebo fixem. Tímto způsobem se mohu co nejvíce přiblížit vyznačení linií před vystřižením. Vaším prvním krokem bude vystřihnout si látku a přeložit ji podélně napůl tak, aby byly obě strany rovné.

To bude váš vzor pro část nohavic polodupaček. Poté si budete muset označit místa, kudy mají vést jednotlivé švy, a to tak, že podél okrajů umístíte špendlíky nebo si je nakreslíte křídou či tužkou.

Co budete potřebovat

K ušití polodupaček potřebujete:

 • Šicí stroj
 • Nit, která odpovídá barvě jakou chcete
 • Nůžky na látku
 • Špendlíky
 • Kousek papíru nebo něco, čím si látku při stříhání označíte
 • Šicí jehla a navlékač


Návod k ušití polodupaček

 1. Výběr a příprava látky: Vyberte si pružnou látku vhodnou pro dětské oblečení. Před šitím látku vypracujte, aby nedocházelo k deformaci po prvním praní.

 2. Střih: Použijte hotový střih polodupaček ve velikosti dítěte nebo si vytvořte vlastní podle stávajících polodupaček. Nezapomeňte přidat přídavky na švy.

 3. Stříhání látky: Podle střihu vystřihněte dvě části polodupaček - přední a zadní díl.

 4. Sešití dílů: Položte přední a zadní díl látky přední stranou k sobě a sešijte je na bocích a mezi nohama.

 5. Pas: Ohrňte horní okraj látky a vytvořte tunýlek na gumu. Prošijte, nechávajíc krátký nezašitý úsek pro vložení gumy. Prostrčte gumu tunýlkem, upravte na požadovanou délku a pevně sešijte konce gumy. Poté zašijte otevřený úsek tunýlku.

 6. Lemy nohavic: Ohrňte dolní okraj nohavic a prošijte pro čistý vzhled.

 7. Dokončení: Vyžehlete švy a polodupačky pro hladký vzhled.


Tip na závěr

Pro dekorativní účely můžete přidat aplikace, kapsy nebo použít barevné nitě pro zvýraznění švů.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Edit: Andrea B.

Vyberte si dětské oblečení:

Pokračujte v čtení blogu: