UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak ušít zavinovačku?

Zavinovačka je nejen krásným, ale i praktickým dárkem pro novorozence. Umožňuje miminku cítit se bezpečně a pohodlně, podobně jako když bylo v maminčině bříšku. Vytvoření vlastní zavinovačky je navíc skvělým způsobem, jak přidat osobní dotek k tomuto milému gestu. Následující kroky vám ukážou, jak snadno a efektivně ušít zavinovačku pro miminko.

jak-usit-zavinovacku

Jak ušít zavinovačku do vajíčka?

Co budete potřebovat

  • Látku - vyberte měkkou, prodyšnou tkaninu, jako je bavlna nebo bambusová vlákna
  • Šicí stroj (nebo jehlu a nit pro ruční šití)
  • Nůžky, krejčovský metr, špendlíky
  • Vzor pro zavinovačku (dostupný online nebo si jej můžete vytvořit sami)


Návod jak ušít dětskou zavinovačku

  1. Vyberte látku, která je jemná na dotek a dostatečně prodyšná, aby zajistila pohodlí dítěte. Pro mytí a údržbu je ideální volba pratelná tkanina. Ideální volbou bude bavlna, mušelín, bambusové vlákno nebo třeba hřejivý flanel. Před šitím látku vyperte a vyžehlete, aby se předešlo pozdějšímu smrštění.

  2. Použijte vzor pro zavinovačku, abyste na látce vyznačili správný tvar. Vzory mohou být různých velikostí a tvarů, ale obecně mají tvar podobný velkému trojúhelníku nebo diamantu. Po vyznačení látku pečlivě vystřihněte.

  3. Okraje zavinovačky přehněte dovnitř o cca 1 cm a pečlivě je přišpendlete. Pak okraje prošijte, abyste vytvořili čistý a pevný lem. Pro větší pevnost můžete použít dvojitý šev.

  4. Na závěr můžete přidat i dekorativní prvky, jako jsou krajkové lemy nebo vyšívané iniciály. Dbejte na to, aby všechny doplňky byly bezpečně připevněny a nedošlo k riziku, že by se mohly uvolnit a stát se nebezpečím pro miminko.

  5. Před použitím zavinovačky zkontrolujte, zda jsou všechny švy pevné a nejsou na ní žádné volné části nebo nitě, které by mohly ohrozit bezpečnost dítěte.


Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Edit: Andrea B.

Vyberte si dětské oblečení:

Pokračujte v čtení blogu: