UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyrobit bambuli na čepici?

Bambule je ozdobné klubko příze, často vyrobené z měkkého materiálu, jako je vlna nebo plsť. Bambuli lze připevnit na konec čepice nebo šály nebo ji lze umístit na vrchol klobouku, aby působila rozmarně. Bambulky se používají také ke zdobení oděvů a v řemeslných dílnách.

jak-vyrobit-bambuli-na-cepici

Ačkoli bambulky lze vyrobit z jakéhokoli druhu příze, nejčastěji se vyrábějí z vlny, protože má schopnost dobře držet tvar. Vlna se k výrobě příze používá již po staletí, protože je přirozeně odolná a pratelná.

Výrobci bambulí vyrábějí bambulky téměř ve všech možných barvách. Můžete je najít v jednobarevných provedeních, s pruhy nebo jinými vzory, které se hodí k vašemu stylu oblečení.

Výroba bambule

Jedná se o jednoduchý způsob, jak si vyrobit vlastní bambuli. Je ideální pro začátečníky, kteří se chtějí naučit vyrábět vlastní bambule, nebo pro případy, kdy potřebujete jen jednu nebo dvě. Výroba bambulí na čepice je skvělý způsob, jak využít zbytky příze a vyrobit něco užitečného a zábavného.

Co budete potřebovat

  • Příze. Hodí se jakákoli, ale vlna, alpaka a mohér jsou dobrou volbou, protože jsou měkké a nadýchané. Zkuste míchat různé barvy dohromady a vytvořit si vlastní bambulky!
  • Nůžky nebo nůž (ideální je rotační nůž).
  • Výrobník bambulí, který lze zakoupit v každém obchodě s řemeslnými potřebami. Můžete také použít kleště - stačí odstřihnout špičku a máte dokonalé kolečko!

vanocni-dekorace

Jak vyrobit bambuli na čepici

  1. Vytvořte dva kruhy z tuhého papíru neboli nejlépe z kartonu. Větší kruh by měl mít poloměr 8 cm a menší 2,5 cm.
  2. Menší kruh položte na větší a stočte je k sobě, dokud nebudou pevně omotané vlnou.
  3. Pomocí jehly udělejte po okraji bambule dírky. Dbejte na to, abyste je neprorazili až na druhou stranu, protože to by znemožnilo pozdější nasazení na čepici!
  4. Přebytečnou vlnu odstřihněte tak, aby na každé straně byla dlouhá jen asi 1 cm.
  5. Pak už jen stačí přidělat na čepici.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: