Jak nalepit ochranné sklo na mobil?

Mobilní telefon není zrovna dvakrát levnou záležitostí, obzvláště pokud máte nějaký z těch kvalitnějších modelů. Proto se vyplatí kromě mobilu samotného investovat také do dalšího příslušenství. Vybavit se můžete nejen vhodně zvoleným pouzdrem či obalem, ale vyplatí se i nalepovací ochranné sklo. To totiž dokáže předejít poškrábání nebo i prasknutí displeje. Svoji roli sehraje i při případném pádu, kdy minimalizuje následky. Ochranná skla jsou dostupná téměř na všechny typy telefonů a tuto vychytávku se rozhodně vyplatí pořídit.

jak-nalepit-ochranne-sklo-na-mobil

Jak nalepit ochranné sklo na mobil? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Aplikaci ochranného skla na váš mobilní telefon můžete přenechat odborníkům, ale možná si s tím hravě poradíte i v pohodlí vašeho domova. A jak takové ochranné sklo na mobil nalepit? Není na tom vůbec nic složitého, kromě pár věcí budete potřebovat i špetku trpělivosti. Připravte si k ruce mobilní telefon, ochranné sklo a čistící sadu, která bývá často součástí balení.

Prvním krokem je samotná příprava. Celý proces se vyplatí provádět v místnosti s minimální prašností. Základem je důkladně vyčistit a vysušit displej telefonu. Proto si na této činnosti dejte opravdu záležet. Věřte, že se vám to vyplatí. K vyčištění displeje použijte čistící sadu, která ve většině případů bývá součástí balení.

Obsahuje dva typy čistících ubrousků. Jeden z nich je vlhčený a ten druhý je suchý, určený k finálnímu vyleštění. Použijte tedy nejprve ubrousek vlhčený a zbavte displej nežádoucích nečistot. Následuje vysušení a vyleštění suchým hadříkem. I tady dbejte na preciznost.

prislusenstvi-na-mobil

Po vyčištění a vysušení displeje je čas na samotné nalepení ochranného skla. To uchopte za delší strany mezi palec a ukazováček a opatrně z něj druhou rukou sundejte folii. Nenalepujte sklo rovnou celé ale postupně odshora dolů. Postupně uhlazujte od středu směrem do stran. Předejdete tak vzniku vzduchových bublinek. Ve chvíli, kdy je dokonale nalepené a vyhlazené, můžete sundat nálepku a je hotovo.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu příslušenství na telefon: