Jak přenést data z mobilu do mobilu?

Data jsou velice vzácná věc. Pod pojmem data si asi nejčastěji můžeme představit například data (nebo-li internet). Slovo data ale nemá jenom jeden význam. Má jich podstatně více. Data jsou soubory, které jednoduše potřebujeme. Můžou to být soubory v Excelu, ve Wordu, nebo to mohou být i fotky, videa (případně ještě písničky).

jak-prenest-data-z-mobilu-do-mobilu

Jak přenést data z mobilu do mobilu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Co ale dělat, když potřebujeme tyto pro nás cenná data někam dát? Pro někoho tohle může být velice složitá situace, pokud nezná svoje možnosti a neví, jak přenést svá data. Pokud ale váš původní mobil je starý a vy máte ještě jeden mobil, který je novější, můžete si data i přenést z mobilu do mobilu. Spousta lidí neví jak na to a to je právě problém. A proto jsem si sepsala tento článek - abych vám sdělila a předala nějaké užitečné tipy, jak tyto data přenést, abyste je měli v druhém mobilu a nemuseli tak o ně mít strach. 

První věcí je, že existuje aplikace, která vám všechna data spolehlivě do mobilu přenese. A to je velmi dobrá zpráva pro ty, co se o svá data bojí. Už nemusí. Budou v bezpečí. Jak tedy data přenést? 

Začněte tím, že si na svém mobilu v aplikaci Google play vyhledáte aplikaci Shareit - tak se jmenuje aplikace, která vám pomůže všechna data přenést. Samozřejmě se bude asi dvě minuty stahovat, tak musíte počkat. A poté si jednoduše aplikaci otevřete a vyberete na mobilu, který je novější, že chcete data přijmout a na starším, že chcete data odeslat.

prislusenstvi-na-mobil

Potom z mobilu, který bude odesílat data, musíte do druhého mobilu oskenovat QR kód, vybrat, která data chcete poslat a data se automaticky začnou stahovat do druhého mobilu a posílat. Je ale důležité vás upozornit, že při stahování na mobilu nemůžete nic dělat, jinak se stahování přeruší a vy se stahováním dát a souborů budete muset začít úplně odznova, což není úplně příjemné. 
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si příslušenství na mobil:

Pokračujte v čtení blogu: