UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je all inclusive a soft, nebo ultra all inclusive?

Označení all inclusive se v cestovním průmyslu používá pro specifickou formu dovolené, kde jsou všechny služby zahrnuty v ceněKromě ubytování jsou v ceně zahrnuty i jídlo, nápoje, aktivity, služby hotelu a jiné výhody. Tento typ zájezdu je často nabízen zejména pro dovolenou v hotelových resortech, ale může být k dispozici i v jiných destinacích. Dovolená all inclusive je velmi populární zejména mezi rodinami s dětmi, které hledají pohodlí. V tomto článku si povíme více o rozdílu mezi all inclusive a soft, nebo ultra all inclusive.
 
all-inclusive

Co je all inclusive

V rámci all inclusive jsou hostům nabízeny různé druhy jídel včetně snídaně, oběda a večeře, které jsou podávány v restauracích nebo na bufetech v hotelu. Dále jsou v ceně i nápoje jako nealkoholické nápoje, pivo, víno, lihoviny, ale i různé alko i nealko koktejly. Některé hotely v rámci all inclusive nabízejí také určité aktivity jako například návštěvu fitness centra, vodní sporty a večerní programy, ale ty nejsou vždy zahrnuty v základní ceně a mohou být předmětem dodatečného poplatku.

Co je all inclusive soft

Soft all inclusive nebo také light all inclusive se liší od základního all inclusive  pouze tím, že jsou v celkové ceně pobytu zahrnuty pouze určité nápoje jako pivo, víno a nealkoholické nápoje. Hosté si mohou objednat i další druhy nápojů, ale ty jsou zpoplatněny zvlášť. V rámci soft all inclusive mohou hosté využít i některé další služby, ale nejsou tolik rozmanité jako v rámci all inclusive. Variant soft all inclusive může být více, proto se vždy informujte předem, co obnáší právě ta vaše.

Co je all inclusive ultra

Ultra all inclusive  nebo také plus či premium je nejvyšší forma all inclusive, která zahrnuje nejen stravu a nápoje, ale i všechny možné aktivity a služby, které si hosté mohou přát.  Často je v ceně zahrnuta také kyvadlová  doprava a další speciální služby. Tato forma all inclusive bývá nejdražší a je vhodná zejména pro náročné hosty, kteří chtějí mít k dispozici co nejvíce služeb a aktivit.

 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: