UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak cestovat pod 7 kilo?

Cestování pod 7 kilo není jen záležitostí dobrodruhů, kteří kupují levné letenky s omezením na váhu zavazadla, ale i nový životní styl. Dostat do batohu splňující IATA Cabin OK standard (max. rozměry 55 x 35 x 20 cm) všechny nezbytně nutné věci včetně práce a vyrazit na výpravu s pocitem, že více jak 7 kilo věcí nepotřebujete, je k nezaplacení. Ale jak se zabalit a na co nezapomenout?

jak-cestovat-pod-7-kila

Cestování pod 7 kilo

Co si sbalit pod 7 kilo?

V našem případě skládám batoh s cílem cestovat déle jak 2 měsíce v režimu digitálního nomáda, tedy někoho kdo potřebuje notebook na práci a zároveň většinu času střídá ubytování kde je elektřina, možnost přepláchnout oblečení a v okolí najde základní služby. 

 1. Batoh - Osprey Farpoint 40 l

  Tenhle batoh zvládl jak cestu pouští po Mauretánii, tak zimu na Islandu. Má dostatek kapes, přihrádky na oblečení a speciální prostor pro notebook. Žádná letecká společnost s ním nikdy neměla ani při plném napěchování problém a verze Farpoint má navíc vlastní obal, který zakryje popruhy a z batohu tak můžete během pár sekund udělat cestovní tašku.

 2. Sbalitelný batůžek

  Ideální jsou benched bagy (známé jako sáčky na přezuvky), tedy malý batůžek na nošení do města, který by měl zvládnout unést láhev s pitím, doklady, pláštěnku a nějakou vrstvu oblečení typu košile a mikina.

 3. Oblečení 

  1x ultra lehká bunda, 1x lehká mikina / košile, 2x tričko pohlcující zápach (např. Icebreaker), 1x lehké kalhoty s možnost odepnutí nohavic, 1x plavky v kraťasovém stylu (lze nosit i do města), 1x sandále / žabky, 1x trekové boty, 1x pončo pláštěnka, 3x ponožky, 2x trenky (nevadí-li vám chodit naostro), 1x kraťasy, 1x pokrývka hlavy (šátek, klobouk, kšiltovka), 1x nákrčník (slouží jako potítko, pokrývka hlavy, rouška) a 1x sluneční brýle.

 4. Kosmetika 

  Kosmetická taštička, zubní kartáček, pasta na zuby, kondomy, gumička do vlasů, náplasti na puchýře, papírové kapesníčky, vlhčené ubrousky, toaletní papír, desinfekce, maska na spaní, rychlesnoucí ručník, hřeben

 5. Mobil a další příslušenství

  Nabíječka + USB kabel, powerbanka (minimálně 10 000 mAh), redukce do zásuvky, vodotěsné pouzdro na mobil, stáhnout offline mapu destinace z Mapy.cz, uložit si do mobilu letenky, fotku pasu, očkování, víza, kontakt na cestovní pojištění

 6. Doklady 

  2x peněženka (rozdělte si peníze), vytištěné kopie letenek, víz, očkování a pasu, mezinárodní očkovací průkaz, řidičák, cestovní pas, debetní a kreditní karty, hotovost (doporučuji 100 € a 100 $ v menších bankovkách pro strýčka příhodu).

 7. Léky

  Léky na žaludek (Endiaron, Tasectan, Smecta, Aktivní uhlí, Imodium)

 Pro Dudlu sepsal: Tomáš Zahálka | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: