UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Cestujeme s dětmi?

Každý rodič už někdy cestoval se svým dítětem. Ať už to bylo na kratší vzdálenost nebo někam dále, vždy jsme se museli předem pečlivě připravit, abychom si cestu my i děti užili. Nebo ji alespoň přežili. A proto jsem si pro vás připravila několik tipů, které by vám mohly pomoci při cestování s dětmi, ať už se vydáte kamkoliv.

cestujeme-s-detmi

Cestujeme s dětmi vlakem? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Vzdálenější místo, nebo krátký úsek?

Pokud cestujete na kratší úsek, je jasné, že stačí vzít s sebou pár drobností a vyrazit. Pokud ovšem cestujete na vzdálenější místa, je nutné si sbalit cestovní kufry a předem se tak na cestu připravit.

Vezměte si s sebou oblíbenou hračku/hračky dítěte

Po cestě se může stát, že dítě bude brečet a bude hledat svoji oblíbenou hračku. Pokud ji nebudete mít, je dost možné, že pláč jen tak neustane. Dítě zkrátka bude třeba během cestování nějak zabavit. Možností je spousta - interaktivní knihy, audiopohádky, u větších dětí pak klidně nějaké hry.

Připoutejte dítě pásem/umístěte ho do autosedačky

Tohle je asi ten nejdůležitější bod. Každý rodič ho zná, ale opakování je matkou moudrosti - proto nikdy necestujte s dítětem, pokud je nepřipoutané nebo nesedí v bezpečné autosedačce!

hracky-pro-deti

Vezměte pití a svačinu

Toto je také asi samozřejmým bodem. Budete mít po cestě hlad jak vy, tak vaše dítě (zejména, pokud cestujete na větší vzdálenost), proto dítě v autě nikdy nenechávejte hladové a žíznivé. Nezapoměnte si také sbalit hygienické potřeby pro celou rodinu.

V horku větrejte, v zimě zatopte

 Pokud je horko a cestujete například v létě, stačí otevřít okna a vyvětrat. Vzduch bude rychle proudit v autě, protože auto se bude logicky pohybovat a tím pádem se rychleji auto vyvětrá. Použít můžete také klimatizaci, pozor ale na to, abyste to s ní nepřeháněli, děti by mohly snadno onemocnět. V zimě naopak udržujte v autě teplotu okolo 20 stupňů, aby vás ani vaše děti netrápil chlad.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: