Cestujeme s dětmi?

Asi každá maminka už asi cestovala se svým dítětem. Ať už to bylo na vzdálenější úsek, nebo někam dále, vždy jsme se musely předem pečlivě připravit, abychom si cestu my i děti užily. A proto jsem si pro vás připravila několik tipů, které by vám měly pomoct při cestování s dětmi, ať už kamkoliv - abyste si cestu užili opravdu všichni a nemuseli se stresovat.

cestujeme-s-detmi

Cestujeme s dětmi? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Vzdálenější místo, nebo krátký úsek?

Pokud cestujete na kratší úsek, je jasné, že stačí vzít s sebou pár drobností a vyrazit. Pokud ovšem cestujete na vzdálenější místa, je nutné si sbalit cestovní kufry a předem se tak na cestu připravit.

Vezměte si s sebou oblíbenou hračku/hračky dítěte

Po cestě se může stát, že dítě bude brečet a bude hledat svoji oblíbenou hračku. Pokud ji nebudete mít, je dost možné, že bude brečet hodně. Proto na tento bod v žádném případě nezapomínejme.

Připoutejte dítě pásem

Tohle je asi ten nejdůležitější bod. Každý rodič ho zná, ale opakování je matkou moudrosti - proto nikdy necestujte s dítětem, pokud je nepřipoutané!

hracky-pro-deti

Vezměte pití a svačinu

Toto je také asi samozřejmým bodem. Budete mít po cestě hlad jak vy, tak vaše dítě (zejména, pokud cestujete větší vzdálenost), proto dítě v autě nikdy nenechávejte hladové a žíznivé - mohlo by se stát, že bude dehydratované.

V horku větrejte, v zimě zatopte

Pokud je horko a cestujete například v létě, stačí otevřít okna a vyvětrat. Vzduch bude rychle proudit v autě, protože auto se bude logicky pohybovat a tím pádem se rychleji auto vyvětrá.

Kontrolujte dítě během cesty

Kontrolujte dítě během cesty. Vždy je lepší zkontrolovat, že je v pořádku a že mu nic nechybí, než aby mu něco scházelo a vy se na něj během cesty ani jednou nepodívala a nezjišťovala, jestli něco chce. Své děti kontroluje každá maminka, toto je úplně samozřejmým bodem. Hodně štěstí na cestě!!!

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu cestovní společenské hry: