UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kam s dětmi na výlet jižní Čechy?

Jižní Čechy nabízejí mnoho možností pro rodinné výlety s dětmi. Od historických památek po krásnou přírodu a zábavné atrakce. V tomto článku se podíváme na několik zajímavých míst, která stojí za návštěvu a výlet si užijí i děti.

kam-s-detmi-na-vylet-jizni-cechy
Kam s dětmi na výlet v jižních Čechách? (Zdroj fotky: Pexels.com)

Zábava pro děti jižní Čechy

Krajské město – České Budějovice

České Budějovice nabízí hned několik krás. Jednou z nich je určitě Černá věž, která byla postavena už v 16. století!. Do schodů se možná dětem nebude chtít, ale když je přesvědčíte a slíbíte jim nádherný výhled na celé město, určitě s vámi nahoru vylezou. Na náměstí nemůžete přehlédnout Samsonovu kašnu, u které se děti určitě zabaví. Voda a děti, to je dílo. A navrch si můžete vychutnat kávičku nebo kopeček zmrzliny v některé z tamních kaváren.

Rybníky, nádrže, řeky

Aby té vody nebylo málo, máme pro vás další typicky jihočeskou specialitu. Pokud máte dostatek odvahy a trošku větší děti, můžete zkusit sjíždění řeky Vltavy. Po cestě narazíte na mnoho krásných měst, ať už o Český Krumlov s nádherným zámkem s medvědy, nebo Rožmberk, kde můžete vyšplhat ke krásnému hradu. Hezký den můžete strávit na vodní nádrži Lipno, oblíbeném útočišti mnoha lidí během horkých letních dnů. Jedná se o největší vodní plochu u nás. A pokud by tam na vás bylo moc lidí, navštívit můžete Stezku korunami stromů.

Romantický zámek Hluboká nad Vltavou

Jedná se o jeden z nejhezčích zámků u nás. Na tomto místě můžete své dítko trošku vyzkoušet. Schválně, vzpomenete si, které filmy, a hlavně pohádky se na tomto zámku odehrávají? V roce 1952 to začala Pyšná princezna, dále pohádka Šípková Růženka z roku 1990 nebo Jezerní královna (1998). Objevují se zde ale i novější pohádky, například tři bratři nebo Nejlepší přítel. Tak co, věděli jste aspoň jednu pohádku?

hracky-pro-deti

Borkovická blata

Pokud chcete být přírodě blíž, navštivte tohle chráněné území, které vás provede rašeliništi a ukáže mnoho krásných výhledů. Najdete zde různé druhy zvířat i rostlin.

Krokodýlí ZOO

Když se na scéně objeví zvířata, máte vyhráno. Tím spíš, když jsou neobvyklá a obrovská. Zoo můžete vynechat, místo toho můžete navštívit jedinou krokodýlí farmu u nás, a to v Protivíně. Děti budou lapat po dechu, s takovým zvířetem se totiž potkají jen párkrát v životě. Když uvidíte ty jejich zuby, nikdy na ně nezapomenete. Třešničkou na dortu je focení s mladým krokodýlem, kterého si můžete vzít do rukou, takže zážitek se zdvojnásobí.


Pro Dudlu sepsala: Kristýna Drozdová | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: