UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak cestovat do Rakouska?

Tak jste se rozhodli vynechat moře a opalování a rozhodli jste se poznat sousedy? Skvělé rozhodnutí a já vám poradím jak na to. Rakousko nosí své velehory Alpy, jako král korunu. Není se čemu divit.

jak-cestovat-do-rakouska

Jak cestovat vlakem do Rakouska? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak cestovat do Rakouska

Na severu Rakouska leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m) a na jihu jsou to Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy. Pokud Alpy máte raději na pohlednicích než před sebou při túře, nevadí, Rakousko nabízí i města s krásnou architekturou a bohatou minulostí.

Na horských túrách je důležité nepodcenit své síly. Dobře promyslete trasu a projděte si základní bezpečnostní zásady. Ta chvilka čtení navíc vám může zachránit krk. Stezky v horách jsou označeny tak, aby jste si vybrali trasu dle svých možností. Turistické cesty pro začátečníky, horské cesty pro ty zkušenější a alpské trasy pro profesionální lezce. 

Pokud si nejste jisti, můžete se vydat do hor s doprovodem od horské služby. V Tyrolsku nabízí své služby téměř 2000 horských vůdců, kteří znají každý kopeček. Pokud si ale přejete zchladit nohy, Rakousko nabízí přes 2000 krásných, průzračných jezer. No ale pak jsou tu ti, kteří obdivují kulturu, architekturu, dějiny a historii měst.

hracky-pro-deti

Vídeň

Vídeň je jedno z “nejzelenějších” měst na světě. Pyšní se parky, nádhernými záhony posetými květinami, celkem 1.400 kilometrů cyklostezek, kde můžete projíždět a rozhlížet se a zastavit třeba na Vídeňských trzích. Můžete ochutnat místní sýr, nebo domácí sirupy a marmelády. S údivem potom můžete koukat na památky, které stojí za to. Například Katedrála sv. Štěpána neboli Stephansdom. Ta zaujme na první pohled střechou s proužkovaným motivem.

Jak se do Rakouska dostat

Jak už jsem zmínila, do Rakouska můžete jet svým autem, ale musíte mít zelenou kartu. Na dálnicích si ale dávejte pozor a nohu z plynu, jinak se nedoplatíte. Mohla by vás doma čekat tučná pokuta po návratu. Dálnice v Rakousku spojují pohodlně všechna velká města, silnice potom vedou malebnými údolími kolem Alp.

Další z možností je autobus, nebo vlak. Na internetu je plno pohodlných zájezdů díky kterým navštívíte Rakousko i s výkladem historie nebo zajímavostí. Připravte se na výbornou kuchyni a na hodně veselou hudbu. Budete si připadat jako v malovaném obraze. Takovou čistou krásu skrývají naši sousedi.

Tip: Pokud se rozhodnete cestovat autem, možná se vám bude hodit půjčení střešního boxu od Půjčovna Thule Praha.

Pro Dudlu napsala: Kim Černá | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: