Jak cestovat do Rakouska?

Tak jste se rozhodli vynechat moře a opalování a rozhodli jste se poznat sousedy? Skvělé rozhodnutí a já vám poradím jak na to. Rakousko nosí své velehory Alpy, jako král korunu. Není se čemu divit.

jak-cestovat-do-rakouska

Jak cestovat do Rakouska? (Zdroj fotky: Freepik.com)


Například na severu leží Tyrolské a Salcburské Alpy, v centrální části Vysoké Taury s nejvyšším rakouským vrcholem Grossglockner (3797 m) a na jihu jsou to Ötztalské, Zillertalské a Karnické Alpy. Pokud Alpy máte raději na pohlednicích než před sebou při túře, nevadí, Rakousko nabízí i města s krásnou architekturou a bohatou minulostí. Než vyrazíte do Rakouska, musíte se zaregistrovat a to nejdříve 72 hodin před cestou. Zaregistrujete se zde. Při pandemii Covid 19 jsou ale další restrikce a podmínky, které se musí dodržovat. Tyto restrikce se mění, proto doporučuji vyhledat si informace na mzv.cz. Opravdu záleží za jakou dovolenou vyjíždíte, co ale platí pro všechny, mějte u sebe pas, řidiči zelenou kartu a pro turisty mířící do alp pořádné boty.

Na horských túrách je důležité nepodcenit své síly. Dobře promyslete trasu a projděte si základní bezpečnostní zásady. Ta chvilka čtení navíc vám může zachránit krk. Stezky v horách jsou označeny tak, aby jste si vybrali stezku dle svých možností. Turistické cesty, pro začátečníky, horské cesty pro ty vyzrálejší a alpské trasy pro profesionální lezce. Pokud si nejste jisti, můžete se vydat do hor s doprovodem od horské služby. V Tyrolsku nabízí své služby téměř 2000 horských vůdců, kteří znají každý kopeček. Pokud si ale přejete zchladit nohy, Rakousko nabízí přes 2000 krásných, průzračných jezer. No ale pak jsou tu ti, kteří obdivují kulturu, architekturu, dějiny a historii měst.

Vezměme si například Vídeň. Jedno z “nejzelenějších” měst na světě. Vídeň se pyšní parky, nádhernými záhony poseté květinami, celkem 1.400 kilometrů cyklostezek, kde můžete projíždět a rozhlížet se a zastavit třeba na Vídeňských trzích. Můžete ochutnat místní sýr, nebo domácí sirupy a marmelády. S údivem potom můžete koukat na památky, které stojí za to. Například Katedrála sv. Štěpána, neboli Stephansdom. Ta zaujme na první pohled střechou s proužkovaným motivem.

Jak už jsem zmínila, do Rakouska můžete jet svým autem, ale musíte mít zelenou kartu. Na dálnicích si ale dávejte pozor a nohu z plynu, jinak se nedoplatíte. Mohla by vás doma čekat tučná pokuta po návratu. Dálnice v Rakousku spojují pohodlně všechna velká města, silnice potom vedou malebnými údolími kolem Alp. Další z možností je autobus, nebo vlak. Na internetu je plno pohodlných zájezdů díky kterým navštívíte Rakousko i s výkladem historie nebo zajímavostí. Připravte se na výbornou kuchyni a na hodně veselou hudbu. Budete si připadat jako v malovaném obraze. Takovou čistou krásu skrývají naši sousedi.

Tip: Pokud se rozhodnete cestovat autem, možná se vám bude hodit půjčení střešního boxu od Půjčovna Thule Praha.

Pro Dudlu napsala: Kim Černá

Vyberte si na Dudlu cestovní společenské hry:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení