UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kam na výlet s dětmi v červenci?

Je léto, krásné počasí a rádi byste vyměnili pobyt na zahradě u bazénu nebo u rybníka za nové zážitky. Prázdniny k výletům přímo vybízejí a je mnoho možností, kam se v červenci vypravit. Záleží, co od toho očekáváte – zda pasivní odpočinek, trochu adrenalinu, nebo poznávání památek. Určitě je také potřeba zohlednit věk dětí – pro dvouleté dítko nebude ideální výlet výšlap na hrad, jedenáctileté již nezaujmete dětským koutkem spojeným s návštěvou cukrárny (cukrárnou možná ano, nicméně to samo o sobě na fajn výlet nestačí).

kam-na-vylet-s-detmi-v-cervenci

Kam na výlet s dětmi v červenci? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Červencové tipy na výlet

Základem je plánování. Dle toho si i určíme, kam se s dětmi vydáme na výlet. Osvědčené jsou výlety vlakem – už samotná jízda vláčkem bývá velkým zážitkem, zvlášť pokud si s Vaší rodinou zarezervujete dopředu kupé a zrovna to tak vyjde, že jste v něm sami. Pak máme na výběr mnoho míst po celé republice. Od návštěv hradů, zámků, přes zábavní parky a zoologické zahrady. Nevýhoda tohoto způsobu cestování je, že se nedostanete úplně všude. Pokud zvolíte dopravu autem, možnosti se značně rozšíří.

V České republice máme nespočet krásných míst, která v létě přímo vybízejí k návštěvě:

  1. Zoologické zahrady a zooparky

    Po celé české republice máme spoustu ZOO, například Zoopark Zájezd, Zoopark v Radonicích, Zoopark Zájezd, a pak také větší zoologické zahrady, jako je známá Zoo Praha nebo třeba Zoo Dvůr Králové a Safari Park Hluboká Borovany.
  2. Skanzeny

    Jsou i další možnosti – mezi ně patří návštěva skanzenů. Mívají své pravidelné i nepravidelné akce pro děti. Jeden z nejznámějších se nachází v Přerově nad Labem, další například ve Vysokém Chlumci a pokud budete chtít spojit poznávání historie a řemesel se zvířátky, můžete zavítat například do skanzenu Stará Ves, který je spojený se Zooparkem Chomutov. Nádherný je také skanzen v Zubrnicích.

hracky-pro-deti

A nakonec, pokud se vám nikam chtít nebude, není nic snazšího, než vyrazit na výlet k nejbližší vodě a cestou domů na zmrzlinu, což je v horkém červencovém dni také jedna z možností.

Pro Dudlu napsala: Kristýna Lorencová | Edit: Andrea B.

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: