1 položek celkem
Přírodní odstraňovač vodního kamene - 500ml
209 Kč

​Přírodní odstraňovač vodního kamene - 500ml - Jeho optimální složení zajistí odstranění vodního kamene a tím i nečistot, které na něj jsou vázány.

Kód: DS81547307

Odstranění vodního kamene

Považuji se za člověka, který miluje pořádek a na tom si také zakládá. Jsem v tomto ohledu docela puntičkář. Že bych to snad zdědila po své mamince? Proto mám ráda, když je doma naklizeno a čisto. A u koupelny to platí dvojnásob. Občas to je tak trochu v případě rodinného domku se zahradou a dvěma dětmi za zády docela oříšek udržet domácnost v uklizeném stavu. Snažím se alespoň zachovat taková ta základní místa v co nejlepším stavu. Mezi ně patří kuchyňská linka, místo v obýváku kolem televize a taky koupelna s WC.

A právě koupelna je u nás poměrně nesnadný úkol. Máme totiž celkem tvrdou vodu, takže bojujeme s usazováním vodního kamene. A to je pro člověka, který si zakládá na perfektní čistotě a chce lesk jako blesk, docela zásadní. Vodní kámen je zkrátka všude – na vodovodní baterii, dlaždicích, zástěně ve sprše. Obzvlášť baterii bych mohla drhnout každý den, ale za chvilku je tam ten povlak znova. A co si budeme povídat, na každodenní úklid nemá čas snad nikdo.

Jsem proto vyzbrojená pomocníky v podobě úklidových prostředků, které mi pomáhají se vodního kamene alespoň na pár dní zbavit a já se tak mohou chvíli radovat z perfektně čisté a zářící koupelny. Neustále hledám lepší a lepší produkt, který by mi ještě více pomohl bojovat s vodním kamenem. Doma se nám tak kupí různé čističe, spreje, pěny a samozřejmě i houbičky, hadříky a podobně. Díky této výzbroji u nás vodní kámen nemá šanci. Snažím se i poslední dobou jít trochu více přírodní cestou v podobě octa nebo jiných přísad.

Možná by byla řešením nějaká úpravna vody, což je ovšem poměrně finančně nákladná záležitost. Ale já už jsem si nakonec možná i tak nějak zvykla a párkrát v týdnu se holt vyzbrojím hadříkem a čistící pěnou nebo jiným přípravkem a vodnímu kameni dám co proto. Třeba se jednou voda umoudří a nebude nám takhle škodit.

Pro Dudlu sepsala: Petra Velíková