UPOZORNĚNÍ: Objednávky se zbožím od značky Housedecor budou mít z logistických důvodů 5 denní zpoždění.

Angry Birds hračky

3 položek celkem
Podložka na stůl - Angry Birds Go 55x38 cm
99 Kč

Podložka na stůl - Angry Birds Go 55x38 cm může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry: Kvalitní, Levné, Angry Birds,

Kód: DS32320999
EDUKIE Angry Birds hrad set 239 dílků + 2 figurky STAVEBNICE
519 Kč

EDUKIE Angry Birds hrad set 239 dílků + 2 figurky STAVEBNICE může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry: Hračka, Stavebnice, Kvalitní, Levné,...

Kód: DS24032013
EDUKIE Angry Birds set 32 dílků v sáčku různé druhy STAVEBNICE
89 Kč

EDUKIE Angry Birds set 32 dílků v sáčku různé druhy STAVEBNICE může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry: Hračka, Stavebnice, Kvalitní, Levné,...

Kód: DS50938801

Hračka Angry Birds

V každém vztahu nastane dříve či později stav, kdy partneři začnou trávit víc času sami než společně. U mě to tak bylo po pěti letech společného soužití s mým tehdejším přítelem. Vypozorovala jsem, že můj přítel je ve dne v noci na mobilu. Že je do něj úplně ponořený, nevnímá mě ani okolní svět a bere si ho za každých okolností všude s sebou. Samozřejmě se mi v hlavě honila spousta otázek. Co na tom mobilu pořád dělá? Píše si s někým? Má někoho? Kdo to je? Proč je s ní? Co má ona a já ne? Moje představivost jela na plné obrátky a žárlivost na sebe nenechala dlouho čekat.

Jednoho večera jsem si řekla, že tomu všemu zkrátka přijdu na kloub. Zeptala jsem se ho úplně klidným hlasem, ale zato s hlasitě bušícím srdcem, co to na tom mobilu neustále dělá. Byla jsem připravená na jakoukoliv odpověď. Teda kromě té, kterou nakonec můj přítel řekl: „Hraju Angry Birds.“. Nejdřív jsem na něj koukala dost podezíravě a ačkoliv nemám většinou problém najít slova, tak tehdy jsem se na jediné nezmohla. A v podstatě se to nezměnilo ani když mi ukázal, o co ve hře vlastně jde.
V původně finské animované hře od studia Rovio figurují v podstatě jen dva druhy zvířat - ptáci a prasata. Zápletka je docela triviální. Zelená prasata ukradla vejce ptákům, kteří jsou tím pádem, jak název ostatně napovídá, dost naštvaní a snaží se dostat svá vejce zpět. Hráč pomocí praku střílí řvoucí ptáky různých druhů s rozdílnými schopnostmi na chrochtající prasata. Pokud se mu podaří všechna prasata zneškodnit, postupuje do dalšího kola, které je logicky o něco obtížnější. V opačném případě hrajete stále stejné kolo znovu a znovu, než se vám ho konečně podaří dokončit nebo vám nedojde trpělivost a mobil nebo jiné zařízení na kterém hrajete, nakonec nevyhodíte z okna. Zní vám to taky absurdně? I já jsem se ke hře stavěla nejdřív skepticky. Ovšem až do té doby, než jsem ji poprvé sama vyzkoušela. Okamžitě jsem na hře začala být závislá a hrála ji jednu dobu téměř kdekoliv a kdykoliv.

Hra je vlastně naprosto geniální. Je úplně jednoduchá.a nepotřebujete mít k jejímu hraní žádné extra schopnosti kromě základních znalostí ovládání zařízení, na kterém hru hrajete. Výsledek vidíte prakticky ihned. Nemusíte se trmácet několik desítek minut skrz herní kolo, abyste na jeho konci zjistili, že jste třeba na začátku udělali chybu.

Spoiler: hra je opravdu vysoce návyková. Brzo zjistíte, že ji hrajete na záchodě, při čekání na tramvaj nebo tajně pod lavicí ve škole. Pokud se vám zvýší tlak nebo vás snadno popadají záchvaty zuřivosti, když vám něco opakovaně nejde, tak se pro jistotu držte od hry stranou.
Angry Birds nejsou na trhu žádnými nováčky. První verze hry vznikla už v roce 2009 a získala si instantní popularitu. V roce 2016 byl dokonce vydán i film Angry Birds ve filmu. Motiv ptáků a prasat se začal vyskytovat čím dál častěji. Pro svoji barevnost a neobvyklou naštvanost určitě neunikli ani vaší pozornosti.
Angry Birds samozřejmě najdete i mezi hračkami. Prodávají se plyšoví barevní ptáci i plyšová prasata, plastové miniaturky těchto zvířat, Můžete je najít také ve společenských i karetních hrách, na oblečení, povlečení, školních aktovkách, plážových doplňcích apod. Mohou na vás číhat zkrátka všude.
U nás doma se osvědčily zejména hrací sady Angry Birds, které v podstatě kopírují originální digitální hru. Tyto sady obsahují kromě opeřenců a prasat i různé tvary, z nichž stavíte různé stavby podle přiložených kartiček nebo své fantazie. Součástí sady je taky plastový katapult pomocí něhož střílíte ptáky na stavbu a snažíte se ji zničit. Čím víc sad si pořídíte, tím víc komplexnější a zajímavější hra je.
Ačkoliv zvířata působí naštvaně, dětem, teenagerům a i dospělým však vykouzlí úsměv na tváři. Angry Birds je zkrátka fenomén napříč generacemi.

Pro Dudlu napsala: Veronika Kavanová