UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zabít slepici?

Víte, jak zabít slepici a co k tomu budete potřebovat? Pokud chováte vlastní slepice na maso, dříve či později nastane situace, kdy je budete muset zabít. Tento článek vám ukáže, jak na to.

jak-zabit-slepici

Jak správně zabít slepici?

Jak humánně zabít slepici

Nejprve se ujistěte, že máte všechny potřebné nástroje a potřeby.

Doporučujeme následující položky:

 • Ostrý nůž nebo sekeru
 • Dostatečně velký kbelík nebo nádobu, do které se vejde kuře (a jeho krev)
 • Ručník nebo hadr
 • Latexové rukavice (nepovinné)


V první řadě je třeba vědět, že slepice necítí bolest jako my, takže nemají žádný pojem o smrti. Nebudou trpět, pokud je zabijete rychle, bez váhání a strachu. Pro váš vlastní klid je však důležité, abyste to udělali správně.

Zde je několik způsobů, jak zabít slepici:

 • Nejlepší způsob, jak zabít slepici, je použít ostrý nůž nebo sekeru.
 • Pokud máte vhodné vybavení, můžete použít také elektřinu nebo plynný oxid uhličitý.
 • Pokud máte v plánu slepici sníst, doporučujeme použít sekeru. Je to rychlé a snadné a na mase si budete moci pochutnat již za několik hodin.
 • Pokud neplánujete slepici ihned sníst, je lepší použít elektřinu nebo plyn. To vám poskytne čas na přepravu slepice, aniž by se zkazila.


Jak oškubat slepici

 1. Opaření slepice

  Naplňte velký hrnec vodou a přiveďte ji k varu. Jakmile voda začne vřít, snižte teplotu tak, aby se udržovala v mírném varu. Do hrnce vložte celou slepice prsíčky dolů, přiklopte a vařte 20 minut. Pára uvolní všechno peří a usnadní její oškubání, jakmile budete připraveni.

 2. Vyjmutí z vody

  Po 20 minutách vyjměte slepici z hrnce a oplachujte jí asi 10 sekund pod studenou vodou, dokud nebude dostatečně chladná, abyste s ní mohli pohodlně manipulovat rukama a prsty. Pokud se nemůžete dostat pod tekoucí studenou vodu, osušte ji raději papírovými utěrkami.

 3. Odstranění křídelních per

  Uchopte jedno křídlo u její základny (v místě, kde se stýká s tělem) a táhněte směrem ven ke špičce křídla, dokud se neoddělí v místě kloubu od místa, kde se připojuje k zadní části těla. Vyškubněte všechna zbývající pera, dokud v tomto místě nezůstane jen jeden dlouhý pramen, tento kus odřízněte.


Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Edit: Andrea B.

Vyberte si vychytávky do kuchyně:

Pokračujte v čtení blogu: