Jak zabít slepici?

Víte, jak zabít slepici a co k tomu budete potřebovat? Pokud chováte vlastní slepice na maso, může nastat situace, kdy je budete muset zabít. Tento článek vám ukáže, jak na to.

Nejprve se ujistěte, že máte všechny potřebné nástroje a potřeby. Doporučujeme následující položky:

 • Ostrý nůž nebo sekeru
 • Dostatečně velký kbelík nebo nádobu, do které se vejde kuře (a jeho krev)
 • Ručník nebo hadr
 • Latexové rukavice (nepovinné)


V první řadě je třeba vědět, že slepice necítí bolest jako my, takže nemají žádný pojem o smrti. Nebudou trpět, pokud je zabijete rychle, bez váhání a strachu. Pro váš vlastní klid je však důležité, abyste to udělali správně.

Jak zabít slepici

 • Nejlepší způsob, jak zabít slepici, je použít ostrý nůž nebo sekeru.
 • Pokud máte vhodné vybavení, můžete použít také elektřinu nebo plynný oxid uhličitý.
 • Pokud máte v plánu slepici sníst, doporučujeme použít sekeru. Je to rychlé a snadné a na mase si budete moci pochutnat již za několik hodin.
 • Pokud neplánujete slepici ihned sníst, je lepší použít elektřinu nebo plyn. To vám poskytne čas na přepravu slepice, aniž by se zkazila.


Elektřina

V případě, že se jedná o slepici, které je v provozu, je možné použít elektřinu:

 1. Pokud máte přístup k elektřině, stačí vám k tomu gumový pásek a kovové dráty.
 2. Nejprve umístěte jeden konec gumičky mezi dva kovové dráty (jako se používají v elektrických ohradnících).
 3. Poté umístěte druhý konec kolem jedné nohy slepice (bude to snazší, pokud jí nohu uříznete).
 4. Nyní položte drát pod napětím přes tuto nohu, dokud se nezasekne o jednu stranu gumičky. Proud poteče oběma konci gumičky do těla slepice a okamžitě ji zabije!


Jak oškubat slepici

 1. Opaření slepice - Naplňte velký hrnec vodou a přiveďte ji k varu. Jakmile voda začne vřít, snižte teplotu tak, aby se udržovala v mírném varu. Do hrnce vložte celou slepice prsíčky dolů, přiklopte a vařte 20 minut. Pára uvolní všechno peří a usnadní její oškubání, jakmile budete připraveni.
 2. Vyjmutí z vody - Po 20 minutách vyjměte slepici z hrnce a opláchněte jí asi na 10 sekund pod studenou vodou, dokud nebude dostatečně chladná, abyste s ní mohli pohodlně manipulovat rukama a prsty. Pokud se nemůžete dostat pod tekoucí studenou vodu, osušte ji raději papírovými utěrkami.
 3. Odstranění křídelních per - Uchopte jedno křídlo u její základny (v místě, kde se stýká s tělem) a táhněte směrem ven ke špičce křídla, dokud se neoddělí v místě kloubu od místa, kde se připojuje k zadní části těla. Vyškubněte všechna zbývající pera, dokud v tomto místě nezůstane jen jeden dlouhý pramen, tento kus odřízněte.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová