UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Dětské kadeřnictví

Ve světě hraček pro malé kadeřníky a kadeřnice se každý den stává módní přehlídkou, kde i nejdivočejší účesy panenek i obětavým rodinných příslušníků jsou vítány. Zde se nůžky a hřebeny stávají kouzelnými nástroji a přeměňují dětský pokojík v přepychový salon plný fantazie a třpytivých vlasových doplňků. Vyberte si z nabídky na Dudlu a podpoříte s námi nadaci Radost dětem, které každý rok darujeme 20 % ze zisku

Hračky pro malé kadeřníky a kadeřnice

Jako správná malá holčička jsem si ráda hrála s panenkami. Nejraději jsem se převlékla a česala. Párkrát jsem těm chudáčkům jejich krásné kadeře natvrdo ostříhala a měla jsem ohromnou radost, jak se mi to povedlo. Když se na ty panenky podívám dnes, je mi jich hrozně líto. Tenkrát mi to tak ale vůbec nepřišlo a já se cítila jako úžasná kadeřnice. Mamka mi kupovala různé gumičky a sponečky, já je ale nenosila. Vždy skončily u nějaké panenky na hlavě.

Jediné co jsem nosila já (a to jsem se pak naparovala více než páv v zoo), byly takové ty umělé, různě barevné copánky. Ty letí i dneska a děvčata je do školky často nosívají. Ještě si pamatuji, že když mi bylo asi deset let, byla jsem u kamarádky na návštěvě a ona měla doma česací hlavu. Pane jo, tu jsem jsem jí tak záviděla! Představovala jsem si jak bych na ní zkoušela různé účesy a jak bych ji ostříhala. No ještě že jsem ji neměla, chuděra by dopadla jako ty panenky.

U nás ve školce, kde pracuji mají děti své vlastní dětské kadeřnictví. Stůl se zrcadlem a otočnou židlí a samozřejmě mnoho hřebenů, gumiček a sponek. To byste měli vidět, kolik času dokáží strávit před zrcadlem a česat kamarádku nebo kamaráda! Ještě že tam nemají nůžky. Maminky mi určitě dají za pravdu, že i jejich ratolestem se někdy podařilo kousek vlasů ustřihnout, protože si prostě hrály na kadeřnictví. Někdy, když už ve školce zbývá jen několik málo dětí, mě děti přemluví, abych k nim do kadeřnictví zašla. To víte někdy dokáží být velmi přesvědčivé a přestože pak odcházím s asi dvaceti sponkami a půlkou vlasů na hlavě, jejich radost stojí za to.

Co je u nás také velmi populární, je kadeřnictví s plastelínou. Tam se dá plastelína různě stříhat a také míchat s ostatními barvami. To děti prostě milují. A zjistila jsem, že se dokonce dají pořídit barevné křídy na vlasy. Ty máme rozhodně v plánu do školky pořídit, na den dětí se budou hodit dokonale! Děti budou určitě nadšené. A protože mám maličkou dceru, tak jsem zvědavá, jestli i ona bude ráda česat panenky a stříhat jim vlasy.

Věděli jste, že:

  • Profese kadeřníka je jednou z nejstarších na světě. V starověkém Egyptě byli kadeřníci vysoce ceněni a často pracovali pro královské rodiny, vytvářejíce složité a symbolické účesy.
  • V Řecku a Římě byly kadeřnické salony místem sociálního setkávání, kde lidé diskutovali o politice a hráli hry, zatímco čekali na své účesy.
  • První nůžky byly vynalezeny v Egyptě kolem roku 1500 př. n. l. a byly vyrobeny z bronzu.
  • Děti hrající si na kadeřníky často napodobují dospělé, což jim pomáhá rozvíjet kreativitu, jemnou motoriku a sociální dovednosti.
  • Jeden z nejikoničtějších účesů historie je "pompadour", oblíbený ve Francii v 18. století a pojmenovaný po milence krále Ludvíka XV., Madame de Pompadour.
  • V mnoha kulturách je kadeřnictví považováno za formu umění, s kadeřníky, kteří jsou známí pro své inovativní a originální styly a techniky stříhání a úpravy vlasů.
  • Jedním z klíčových vynálezů v oblasti kadeřnictví byl vývoj prvního bezpečného a účinného trvalého ondulačního stroje v roce 1906 patentovaného Karlem Nesslerem.

Pro Dudlu napsala: Karolína Rožnovská | Edit: Andrea B.

Víte, že nákupem hračky kadeřník na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás hračku kadeřníka nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.