1 položek celkem
Podzimní dětská čepička New Baby Minnie - růžová/110 (4-5r)
215 Kč

Krásná podzimní bavlněná čepička New Baby. Čepičku zdobí krásný obrázek myšky Minnie. Čepička je ušitá z prodyšného materiálu, proto je vhodná pro podzimní dny. Ideální pro malé...

Kód: DS77843142

Hračka Mickey Mouse

Kdo by neznal Mickey Mouse neboli myšáka Mickeyho? Mickey Mouse je populární animovaná postavička od Walt Disney a Ub Iwerks. Vytvořili ho v květnu 1928. Poprvé ho svět spatřil ale až další rok v březnu 1929 v krátkém filmu Plane Crazy, kde byl k vidění i po boku Minnie a také krávy Clarabelle. Všechny tři postavy byly k vidění i v dalších dílech. Děj příběhu Plane Crazy (Bláznivé letadlo) je o tom, jak se Mickey snažil létat letadlem. Tento film byl ještě němý a trval pouhých 6 minut.

Druhým filmem s Mickey Mouse byl The Gallopin' Gaucho, který se odehrává na divokém západu a Mickey zde místo na koni jezdí na pštrosu a seznamuje se více s Minnie. Třetí v pořadí film Steamboat Willie (Parník Willie) byl už ozvučený. Teprve ale v 8. epizodě Karnival Kid House poprvé promluvil, řekl: „Hot dogs!“ V barevné filmové verzi můžeme vidět Mickeyho od roku 1935.

Původní jméno pro tohoto myšáka bylo Mortimer, ale to se nezdálo Disneyho ženě, a tak ho jeho tvůrce nakonec přejmenoval na Mickeyho. Mickey má kromě přítelkyně Minnie také kamarády Donalda, Daisy, Goofyho, Pluta a další.

Zajímavé je také, že v roce 1978 u kulatého 50. výročí vzniku této postavy dostal Mickey Mouse jako první animovaná postava svoji hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. Postava Mickeyho vydělala společnosti Walt Disney desítky miliard dolarů a měnily se dokonce autorské zákony USA. Během světové hospodářské krize se s motivem Mickeyho a jeho kamarádů začalo vyrábět nejrůznější zboží, jako byly sešity, náramkové hodinky a další. Pokud vaše děti mají rádi Mickeyho a Minnie, není problém s těmito postavičkami dnes koupit téměř cokoliv. Mickeyho a Minnie najdeme na hračkách, školních potřebách, oblečení, galanterii, nádobí, drogerii a tak dále. Za hračky uveďme například nejrůznější puzzle, stolní hry, omalovánky, auta, šperkovnice, bublifuky atd.

Pro Dudlu sepsala: Martina Masopustová

Víte, že nákupem hračky Mickey Mouse na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás hračky Mickey Mouse nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.