UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Interaktivní hračky

Hledáte hračky, které spojují hru se vzděláváním? Vsaďte na interaktivní hračky, které vám možná způsobí občasné cukání k obličeji (blikání, zvuky, písničky, víme), ale vaše dětičky zabaví na hodně dlouhou dobu. Navíc - baterky z nich můžete vyndat vždycky! Vyberte si z nabídky na Dudlu a podpoříte s námi nadaci Radost dětem, které každý rok darujeme 20 % ze zisku

Interaktivní hračky

První interaktivní hračky pořizují rodiče svým dětem často již před prvními narozeninami. Bývají hodně barevné, blikají a vydávají všelijaké zvuky. A zde je prosím ten kámen úrazu. Rodiče v dobré víře, že udělají svému potomkovi radost, koupí třeba roztomilého mluvícího pejska. Ten po stisknutí některého z tlačítek na tlapkách, bříšku i uších začne buď mluvit, nebo zpívat písničku.

Na tom samozřejmě není nic špatného, vždyť dítě si tak rozšíří slovní zásobu, naučí se nové písničky a po čase umí i pojmenovat jednotlivé části těla. Jenže z nějakého důvodu děti mačkají ta tlačítka pořád dokola! A teď si představte, že v jednom dni slyšíte jednu a tu samou dětskou písničku stokrát. Některé děti, třeba jako ty naše, nenechají písničky dohrát do konce, ale po prvních pár slovech mačkají tlačítko znova a znova. Vy se tak během pár chvil naučíte nazpaměť začátek písničky a po dalších pár chvílích vám melodie i těch několik prvních slov utkví v mysli tak hluboko, že si do večera nezpíváte nic jiného.

To je pak ten moment, kdy začnete tuto skvělou interaktivní hračku nenávidět a budete se modlit, ať se jí brzy vybijí baterky. Jenže v tom okamžiku zjistíte, že ať dáte do interaktivní hračky jakékoliv baterie, trvá věčnost, než se vybijí. Toužebného ticha a klidu se jen tak nedočkáte. A když pak večer po uspání dětí odcházíte z jejich pokoje, po cestě ke dveřím zaručeně na jejich plyšového kamaráda omylem šlápnete. Ten to samozřejmě nenechá bez odezvy a začne na vás mluvit! Vy se nejdříve leknete toho, že v dětském pokoji někdo je, a pak začnete panikařit, že se probudí děti.

No a když takových interaktivních, mluvících a hrajících hraček mají děti více, máte zaručeně na nějakou dobu o zábavu postaráno. Každý rodič se pak těší na moment, až bude moct poslat tyto hračky dále do světa. Naštěstí se vždycky najde další nadšený prvorodič, který svému dítěti interaktivní hračku rád pořídí. Tak ji nezapomeňte vychválit. Ať si na její tajemství přijde každý sám.

Věděli jste, že:

  • Interaktivní hračky se začaly objevovat v 70. a 80. letech 20. století, když se technologie začala stávat dostupnější pro širokou veřejnost. Tyto hračky často využívaly jednoduché mechanické a elektronické prvky, aby reagovaly na akce dítěte.
  • V 90. letech došlo k technologické revoluci v interaktivních hračkách s uvedením hraček, jako byl Tamagotchi a Furby, které simulovaly péči o skutečná zvířata a vyžadovaly pravidelnou interakci.
  • Mnoho moderních interaktivních hraček je navrženo za vzdělávacím účelem. Tyto hračky často využívají hru ke vzdělávání dětí v oblastech jako jazykové dovednosti, základní matematika, a dokonce programování a robotika.
  • Některé z nejnovějších interaktivních hraček zahrnují prvky umělé inteligence, což jim umožňuje učit se a reagovat na jedinečný způsob, jakým s nimi dítě interaguje, poskytují tak personalizovanější herní zážitek.
  • Interaktivní hračky mohou pomoci dětem rozvíjet sociální a emocionální dovednosti, jako je empatie, pečovatelství a řešení konfliktů, prostřednictvím simulovaných scénářů a interakcí.
  • Postupem času se mění preference spotřebitelů, přičemž dnešní rodiče a děti upřednostňují hračky, které nabízejí více interaktivních a edukativních funkcí, oproti tradičním pasivním hračkám.

Pro Dudlu sepsala maminka: Jana Hlisnikovská | Edit: Andrea B.


Víte, že nákupem 
interaktivní hračky na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás interaktivní hračky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.