UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak koupit kryptoměnu?

Chcete si koupit kryptoměnu, jako je bitcoin, ale nevíte jak? Zde je stručný průvodce pro začátečníky. Kryptoměna je digitální nebo virtuální měna, která k zabezpečení využívá kryptografii. Díky tomuto bezpečnostnímu prvku je kryptoměnu obtížné padělat. Charakteristickým rysem kryptoměny a pravděpodobně jejím nejpřitažlivějším kouzlem je její organická povaha - nevydává ji žádný centrální orgán, takže je teoreticky imunní vůči vládním zásahům nebo manipulaci.

jak-koupit-kryptomenu

Jak nakupovat kryptoměny? (Zdroj: Dudlu.cz & MidJourney.com)

Jaké jsou výhody kryptoměn

Kryptoměny jsou navrženy tak, aby nebyly manipulovány a kontrolovány vládou, ačkoli s rostoucí popularitou se tento základní aspekt tohoto odvětví dostal pod palbu kritiky. Kritici kryptoměn tvrdí, že jsou příliš rizikové kvůli své neregulované povaze a proto, že nebyla prokázána jejich dlouhodobá životaschopnost jako měny. Jiní se stále domnívají, že by kryptoměny měly být přísně regulovány stejně jako jiná aktiva, například akcie nebo dluhopisy.

V současné době je k dispozici mnoho různých typů kryptoměn:

 • bitcoin (BTC)
 • ethereum (ETH)
 • litecoin (LTC)
 • ripple (XRP)
 • a další...

Jak koupit kryptoměnu

Nejjednodušší způsob nákupu kryptoměny je prostřednictvím burzy bitcoinů. Tyto burzy fungují jako prostředníci mezi vámi a skutečnou sítí těžařů, kteří vytvářejí nové mince. Jsou v podstatě jen verzí směnárny digitální měny, která vám umožňuje nakupovat nebo prodávat různé kryptoměny za jiné kryptoměny nebo tradiční měny, jako jako americké dolary.

Kryptoměnové burzy jsou místem, kde můžete skutečné peníze směnit za digitální peníze zvané kryptoměna (například bitcoin) nebo své kryptoměny směnit zpět za skutečné peníze.

darky-pro-ajtaky

Zde je několik populárních míst, kde můžete kryptoměny koupit:

 1. Coinbase

  Coinbase je jedním z nejoblíbenějších způsobů nákupu bitcoinu, etherea a dalších kryptoměn. Umožňuje uživatelům nakupovat tyto měny pomocí jejich kreditní karty nebo bankovního převodu.

 2. Kraken

  Kraken je další kryptoměnová burza (americká), která svým zákazníkům nabízí služby obchodování s marží. Platforma podporuje hlavní kryptoměny, jako jsou bitcoin (XBT), ethereum (ETH), monero (XMR), zcash (ZEC) a mnoho dalších.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: