UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak těžit kryptoměny?

Jak těžit kryptoměny pomocí domácího počítače? Těžba kryptoměn je proces, který pomáhá řídit transakce decentralizovaným způsobem. Existují dva typy těžařů kryptoměn - těžaři na GPU a těžaři na ASIC. GPU (Graphics Processing Unit) těžaři mohou těžit pouze bitcoiny, zatímco ASIC (Application Specific Integrated Circuit) těžaři mohou těžit bitcoiny nebo jakoukoli jinou kryptoměnu, která používá algoritmus SHA-256, jako je litecoin a dogecoin.

jak-tezit-kryptomeny

Jak těžit kryptoměnu? (Zdroj: MidJourney)

Typy hardwaru pro těžbu

Těžař používá svůj hardware a elektrickou energii k řešení kryptografických hádanek a tím k ověřování transakcí. Těžaři jsou odměňováni kryptoměnou a také transakčními poplatky.

Nejoblíbenější typy hardwaru pro těžbu kryptoměn jsou:

CPU - CPU (centrální procesorová jednotka) je hlavní součást počítače, která je zodpovědná za zpracování informací a provádění příkazů. CPU bude mít více jader a vláken, takže může zpracovávat více úloh najednou. Procesory CPU nejsou obecně příliš výkonné, a proto se k těžbě kryptoměn příliš nehodí.

GPU - GPU (Graphics Processing Unit) je speciální grafická karta, která je určena k tomu, aby pomáhala generovat obraz na obrazovce počítače, ale lze ji použít i pro jiné než grafické aplikace, například pro generování videoefektů ve hrách nebo pro střih videa. GPU se staly velmi oblíbenými pro těžbu kryptoměn, protože jsou schopny provádět více matematických výpočtů najednou, takže jsou při těžbě kryptoměn mnohem efektivnější než CPU.

ASIC - ASIC (Application Specific Integrated Circuit) je hardware navržený speciálně pro těžbu bitcoinů. ASIC byly představeny v roce 2013 a od té doby jsou jediným způsobem, jak těžit bitcoin se ziskem, protože s velkou rezervou překonávají všechny ostatní hardwarové možnosti.

darky-pro-ajtaky

Výhoda těžby kryptoměn

Těžba kryptoměn je proces, při kterém se na trh dostávají nové mince, a často jde o výnosný byznys. Je snadné pochopit, proč může být těžba kryptoměn tak lukrativní - pokud investujete do správného hardwaru, jste schopni generovat pasivní příjem, zatímco spíte. Není to však tak jednoduché, jak se zdá. Než se rozhodnete, zda se vám těžba kryptoměn vyplatí, musíte zvážit několik důležitých věcí:

  1. Spočítat si náklady na elektřinu a ujistit se, že jsou nižší než hodnota mincí, které těžíte

    Těžba kryptoměn vyžaduje velké množství elektřiny a těžební platformy mohou spotřebovat až 1 kW za hodinu! Pokud vaše náklady na elektřinu přesahují tuto hodnotu, je pravděpodobné, že vaše těžební zařízení nebude ziskové.

  2. Zvážit, zda existují nějaké další faktory, které by mohly ovlivnit vaše rozhodnutí, zda se vám těžba vyplatí, či nikoli

    Informujte se o všech skrytých nákladech
    - některé společnosti si za totiž používání svého vybavení nebo softwaru účtují další poplatky. Dále zvažte, zda budete mít dostatek času na to, abyste se mohli těžbě kryptoměn skutečně věnovat, protože těžba vyžaduje čas - i když je váš počítač dostatečně výkonný na to, aby bloky prolomil rychle, může se stát, že celý proces bude vyžadovat více času než jste čekali.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: