Co je poluce?

Poluce: Noční můra, která děsí muže, když spí? Poluce je nedobrovolný výron ejakulátu, ke kterému dochází ve spánku. Poluce je častým problémem mužů. Obvykle je způsobena mokrým snem nebo sexuálním snem. V některých případech může být také způsobena fyzickým stresem, emočním vypětím a nadměrnou masturbací. Poluce není považována za zdravotní stav, pokud se nevyskytuje často nebo pokud vám nezpůsobuje potíže.

Například pokud si kvůli poluci musíte každé ráno měnit povlečení nebo pokud kvůli ní musíte v noci nosit pleny pro dospělé, může to být považováno za zdravotní stav a měl by to řešit váš lékař.

Příčiny poluce

Normální, zdravý muž by neměl mít žádné potíže s erekcí. V některých případech lze problém vyřešit užíváním správných léků, v jiných může být způsoben psychologickými faktory, jako je stres. Existuje také několik zdravotních stavů, které mohou způsobovat problémy s erekcí.

Mezi ně patří např:

 • Diabetes
  Pokud máte cukrovku a užíváte léky na kontrolu hladiny cukru v krvi, může být pro vás obtížnější dosáhnout erekce. Je důležité, abyste si o tomto problému promluvili se svým lékařem a zjistili, zda jsou k dispozici jiné léčebné postupy, které by vám pomohly.
 • Srdeční onemocnění
  Srdeční onemocnění může ovlivnit průtok krve vaším tělem, včetně prokrvení přirození. To znamená, že dosažení erekce může být obtížnější nebo dokonce nemožné.
 • Vysoký krevní tlak
  Vysoký krevní tlak může způsobit zúžení tepen, což snižuje průtok krve těmito tepnami. V důsledku toho se krev hůře dostává do přirození a způsobuje erekci.
 • Hyperlipidemie (vysoká hladina cholesterolu)
  Hyperlipidemie způsobuje ukládání tuku ve stěnách tepen v celém těle - včetně těch, které přivádějí krev do přirození - což vede ke snížení průtoku krve a snížení schopnosti dosáhnout erekce.

hracky-pro-dospele

Léčba poluce:

 • Neexistují žádné specifické léky pro léčbu.
 • Dodržování určitých kroků však může pomoci snížit výskyt poluce nebo zabránit jejímu opakování
 • Vyvarování se masturbace nebo sexu před spaním může pomoci snížit pravděpodobnost mokrého snu nebo sexuálního snu během spánku.
 • Vyhýbání se alkoholu a kofeinu před spaním může rovněž pomoci.
 • Pokud užíváte léky na jiná onemocnění, jako je vysoký krevní tlak, cukrovka nebo úzkostné poruchy, poraďte se se svým lékařem o jejich změně, pokud způsobují problémy s polucí.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová