UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je event a kdo je event manager?

Event můžete pojmout jako neobvyklou událost, zážitek s cílem vyvolat citové podněty a navíc vytvářet pozitivní obraz pro budoucí zákazníky vůči určitému produktu nebo nabízené službě. Eventy jsou důležitou součástí OOH a PR marketingu

co-je-event-a-kdo-je-event-manager
Co jsou eventy? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Co je event a kdo je to event manager? 

Ano tak s tímto pojmem se ais běžně denně ve svém životě pravděpodobně nesetkáváte že? Můžeme tedy ukázat pár příkladů pro vaší lepší představu:

  • Raut
  • Slavnostní otevření
  • Večírky
  • Prezentace
  • Párty
  • Semináře
  • Tematicky a časově omezené události v počítačových hrách

A kdo je event manager?

Osoba, která za toto vše zodpovídá. Jedná se tedy o navrhování, plánování a samozřejmě také realizaci společenských akcí. To je event manažer. Hlavní náplní je také komunikace s klienty a přizpůsobení se jejich požadavkům. Další úkol tvoří i vhodné vyhledávání správných míst pro konání daných akcí tedy eventů.

Nejvíce se s těmito pojmy můžete setkat v reklamní agentuře či agenturách. Pro některé, kteří stále neví o co se jedná můžete tak upřesnit, že pakliže jste byli nakoupit ve velkém obchodním domě a zrovna jej otevírali tedy došlo ke slavnostnímu otevření nově vybudované prodejny tak jste na vlastní oči viděli event.

darky-pro-ajtaky

Ve většině případů se navíc při těchto akcích rozdávají různé propagační materiály, ať to jsou například malé drobnosti (klíčenky s logem firmy, letáčky, bonbóny, a spousta dalšího). Tyto akce jsou navíc velmi pečlivě a strategicky promyšlené tak, aby došlo k co nejlepší propagaci dané firmy a také, aby oslovila co nejvíce potencionálních zákazníků.

Díky tomu tak firmy mají daleko větší zisky, a právě o reklamě to v dnešní době je. Pakliže značka, která je kvalitní například majitel pracuje pouze s přírodní kosmetikou, ale žádnou reklamu nikde nemá, tak se ani jeho potencionální zákazník nedozví, že něco takového vůbec existuje. Proto může za pár měsíců svůj podnik bez zisku klidně zavřít.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: