2 položek celkem
Egmont - Dobrodružstvá rušňa Tomáša-9
218 Kč

Užitočné mašinky z ostrova Sodor prichádzajú za vami s ďalšími piatimi príbehmi. Tentoraz vám budú vyprávať o figliaroch Arrym a Bertovi, Tomášových vagónoch Annie a Clarabel, o...

Kód: DS97452160
Fisher Price chodítko mašinka Tomáš 2 v 1 CDN15
956 Kč

Váš malý nezbeda si může hrát se svou oblíbenou hračkou Mašinkou Tomášem, a nebo se stát skutečným strojvedoucím a mašinku řídit díky hračce Mašinka Tomáš 2v1. Nejoblíbenější...

Kód: DS83384013

Hračka Mašinka Tomáš


Usměvavá modrá mašinky se žlutým číslem jedna na boku prohánějící se po kolejích ostrova Sodor a zažívající různá dobrodružství s dalšími mašinkami, je u nás doma velmi populární. Z toho důvodu jsme se jednou rozhodli synovi koupit k jmeninám vláčkovou dráhu s mašinkou Tomášem. Bylo to v době uzavření obchodů kvůli pandemii, a tak jsme dráhu vybírali přes internet pouze podle obrázků. Vybírali jsme pečlivě u několika internetových obchodů. Nejvíce se nám nakonec líbila dráha, která byla sice zařazena v kategorii lokomotivy Tomáše, ale byla z jiné pohádky o mašinkách, což nám nevadilo, protože tyto pohádky syn také sleduje.

Vybraná dráha byla s jeřábem, skluzavkou a elektrickou mašinkou, která dokázala sama skluzavku vyjet nahoru. Syn měl z dráhy ohromnou radost a hned jsme ji museli postavit. Moc se mu líbil jeřáb. Nadšení ho přešlo, když jsme zapnuli elektrickou mašinku a ta začala sama jezdit po dráze. Mašinka tak klapala kolečky, že se jí syn bál a museli jsme slíbit, že už nikdy nebudeme zapínat pohon mašinky a budeme s ní jezdit ručně. Poté už byl syn s dráhou velmi spokojený.

Často si z dráhy sundal jeřáb a hrál si jen s ním. Zvedal s ním autíčka a přemísťoval je po místnosti. Někdy si zase hrál jen se skluzavkou, z které posílal malá autíčka a sledoval, které dojede nejdál.
Postupně jsme také nakoupili další mašinky. Nesměl chybět oblíbený Tomáš a jeho tmavě zelená kamarádka Emily, která je u našeho syna nejoblíbenější ze všech mašinek z ostrova Sodor.

Bohužel, ani tato dráha nepřežila požár našeho domu a museli jsme se s ní rozloučit. Požár přežila z mašinek pouze Emily, která měla jako jediná v pořádku všechny plastové části. Mašinku Tomáše jsme tak k Emily znovu přikoupili a k nim ještě malou zelenou mašinku Luka, pracujícího v Modrohorském kamenolomu a všichni se můžou společně dále prohánět po synově pokojíčku.

Pro Dudlu napsala: Veronika Štrachová