4 položek celkem
Qman Neomezené nápady 4803 Mechanická technologie 3v1
473 Kč

Rozměry: 24x14x9 cm Rozměry balení: 37x27,5x7 cm Věk: 6+ Materiál: plast Počet dílků: 375 Kompatibilní s Lego, Sluban, Cobi apod.

Kód: DS84504441
Mechanický vozíček Ping Ling
548 Kč

Co uveze takový mechanický vozíček raději nezkoušejte, jen se kochejte jeho roztomilým pomateným pohybem. Ping-ling je totiž termín z Hong-Kongu, označující chaos či...

Kód: DS42739450
Awika mechanická hračka
490 Kč

Dlouhou chvíli u pracovního stolu rozptýlí tento mechanický tvoreček se spoustou nožek. Natáhněte na klíček a nechte ho proběhnout se třeba i po Vaší ruce. Radost udělá dospělým...

Kód: DS45887952
Maxim Otočný most - mechanický
495 Kč

Maxim otočný most. Včetně dvou nadjezdových kolejí. Rozměry mostu cca 22 x 15 cm. Rozměry balení cca 26 x 13 x 17 cm. Věk 3+

Kód: DS28220219

Mechanické hračky

Že jsou mechanické hračky jen pro kluky? Ale kde že! Možná to bylo tím, že si můj otec přál syna, ale já jsem jako malá často dostávala hračky, které se prý pro holky nehodí. Proto jsem už v pěti letech střílela z luku i vzduchovky, závodila s formulemi na autodráze, hrála první počítačové hry a hlavně stavěla z Merkuru. Tato česká kovová stavebnice byla několik let mojí nejoblíbenější hračkou, s níž jsem trávila opravdu hodně času. Podle návodů jsem vyráběla nejrůznější vozidla i stavby. Věděli jste, že právě tento typ hraček s malými součástky je ideální na trénování jemné motoriky, soustředění a trpělivosti? A samozřejmě také přispívá k rozvoji představivosti, protože nemusíte stavět pouze podle návodů, ale vymyslet si cokoliv dle vlastní fantazie. Další velkou výhodou těchto mechanických hraček je to, že baví i dospělé. Ruku na srdce – taky jste šli někdy raději uklízet, nebo dělat cokoliv jiného v domácnosti, než abyste si museli hrát s dětmi? S Merkurem to bylo ale jiné. Stavěla jsem nejčastěji s tátou, kterého malé šroubky a matičky bavily úplně stejně jako mě.

Nabídka mechanických hraček je dnes samozřejmě mnohem širší, a děti si tak mohou parádně vyhrát nejen se stavebnicemi typu Merkur, ale i dalšími podobnými vynálezy. U našich synů vede již mnoho let jednoznačně vláčková dráha. Dřevěné koleje, které do sebe snadno zapadají a můžete z nich pokaždé postavit jinou dráhu s otočnými mechanickými či padacími mosty, různými výhybkami, tunely nebo depem pro vlaky, zabaví děti ve věku již od přibližně roku a půl. A parádní je, že k nim můžete dokupovat nejrůznější doplňky jako vláčky, auta, domy, zastávky a dokonce i stromy nebo panáčky. Děti i jejich rodiče pak mohou vytvářet vlastní příběhy, zapojovat svoji nekonečnou fantazii a trénovat trpělivost. Tak se nebojte do světa mechanických hraček pozvat i své malé kluky i holky!

Pro Dudlu sepsala maminka: Jana Hlisnikovská

Víte, že nákupem mechanické hračky na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás mechanické hračky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.