5 položek celkem
Kostky - Láska je hra CZ
58 Kč

Jestliže Váš sexuální život zevšedněl, je třeba ho trochu popostrčit. Pořiďte si hrací kostky, která Vám přichystají mnoho krásných zážitků. Stačí jen hodit a řídit se podle...

Kód: DS88988103
Dekorativní stuha - I love you
52 Kč

Oživte dárky nebo přání originální stuhou s nápisem. Lze využít i jako dekorace na oslavy, ve floristice, při výrobě alb, přáníček. Využití stuhy je velké. I detaily se dá...

Kód: DS73646330
Polštář Alaska AntiStress 70x90cm 900g 2x zip kuličky UNICO
809 Kč

Polštář Alaska 70x90 cm, AntiStress 900g se zipem Hmotnost výplňového materiálu: 900g Složení polštáře: povrch - 100% polyester s vetkanými jemnými carbonovými vlákny výplň -...

Kód: DS38677338
Fazolky se vzkazem - I LOVE YOU
229 Kč

Neobyčejný a geniální dáreček, který toho druhého zaručeně dostane. Vaše druhá polovička bude překvapena kouzelnou fazolkou, ale také fantazií a nápaditostí, kterou jste do toho...

Kód: DS83912061
Fazolky se vzkazem - I LOVE YOU
276 Kč

Neobyčejný a geniální dáreček, který toho druhého zaručeně dostane. Vaše druhá polovička bude překvapena kouzelnou fazolkou, ale také fantazií a nápaditostí, kterou jste do toho...

Kód: DS15142257

Mezinárodní den objetí zdarma

Mezinárodní den objetí zdarma, známý také jako "Free Hugs Day", se slaví každoročně 4. prosince. Tento den je zasvěcen sdílení náklonnosti a lidského tepla prostřednictvím objetí s cílem šířit lásku, radost a soucit mezi lidmi. Myšlenka stojící za touto oslavou je založena na přesvědčení, že objetí mají silný emoční a psychologický dopad na naše životy, a že poskytování bezplatných objetí může přinést mnoho pozitivních změn ve společnosti.

Koncept "Free Hugs" vznikl v roce 2004, kdy australský Juan Mann začal nabízet bezplatná objetí v centru Sydney jako způsob, jak povzbudit a podpořit lidi kolem něj. Tato myšlenka se rychle rozšířila po celém světě díky sociálním médiím a virálnímu videu, které zaznamenalo Juanovu iniciativu. Od té doby se Mezinárodní den objetí zdarma stal celosvětovým hnutím, které oslavuje sílu a význam společenského kontaktu a lidského tepla.

Během Mezinárodního dne objetí zdarma se lidé po celém světě sdružují, aby nabídli a sdíleli bezplatná objetí s cílem povzbudit, utěšit a inspirovat ostatní. Tento den je příležitostí pro lidi z různých kultur, náboženství a pozadí, aby se spojili prostřednictvím prostého a upřímného gesta, které má silu překonat bariéry a rozdíly.

Mezinárodní den objetí zdarma nabízí také příležitost zamyslet se nad významem doteku a fyzického kontaktu v našich životech. Vědecké studie ukazují, že pravidelný fyzický kontakt, jako jsou objetí, má řadu zdravotních a emočních výhod, včetně snižování stresu, zlepšení imunitního systému a posilování pocitu štěstí a spokojenosti.

Tím, že se zapojujeme do Mezinárodního dne objetí zdarma, můžeme přispět k vytváření pozitivní atmosféry a posilování vztahů mezi lidmi. Bezplatná objetí mohou být také příležitostí pro lidi, kteří se cítí osamělí nebo izolovaní, aby získali podporu a lidský kontakt, který potřebují. Účast na tomto dni nám připomíná důležitost přátelství, soucitu a propojení se svým okolím.

Mezinárodní den objetí zdarma je také vhodnou chvílí pro diskusi o hranicích a respektování osobního prostoru druhých. Je důležité si uvědomit, že ne každý je pohodlný s fyzickým kontaktem nebo objetím, a proto je klíčové vždy respektovat individuální preference a souhlas druhých.

Tento den nám připomíná hodnotu jednoduchých gest a lidského tepla v našich životech a povzbuzuje nás k tomu, abychom se více angažovali ve své komunitě a byli vnímaví ke potřebám druhých. Mezinárodní den objetí zdarma nás učí, že i malé gesto, jako je objetí, může mít velký dopad na náš život a životy lidí kolem nás.

Zajímavost

Objetí mají svůj původ v evoluční historii živočichů, kde byly důležitým způsobem udržování tepla a pocitu bezpečí. U primátů, našich nejbližších příbuzných, jsou objetí běžnou součástí jejich sociálního chování, které zlepšuje pouto mezi jedinci a posiluje skupinovou soudržnost. U lidí mají objetí podobné funkce, navíc přinášejí řadu pozitivních psychologických a fyziologických výhod, jako je uvolňování hormonu oxytocinu, který je spojen s pocitem štěstí, klidu a sociální soudržnosti.

Pro Dudlu napsal: David Hons