Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Mezinárodní den porodních asistentek

Mezinárodní den porodních asistentek

Mezinárodní den porodních asistentek se slaví každoročně 5. května. Tento svátek má za cíl zdůraznit důležitost role porodních asistentek ve zdravotní péči a oslavit jejich přínos k bezpečnému a zdravému porodu a mateřství. Porodní asistentky poskytují neocenitelnou péči a podporu těhotným ženám, rodinám a novorozencům po celém světě a hrají klíčovou roli v boji proti mateřské a novorozenecké úmrtnosti.

Mezinárodní den porodních asistentek byl poprvé založen v roce 1991 Mezinárodní konfederací porodních asistentek (ICM) a od té doby se slaví ve více než 50 zemích světa. Cílem tohoto dne je zvýšit povědomí o významu kvalifikovaných porodních asistentek pro zdraví matek a novorozenců a podpořit investice do vzdělávání, výzkumu a rozvoje v oblasti porodní asistence.

Během Mezinárodního dne porodních asistentek se po celém světě konají různé akce a aktivity, které mají za cíl oslavit a podpořit porodní asistentky. Tyto akce mohou zahrnovat konference, semináře, workshopy, kulaté stoly, výstavy, kulturní akce nebo charitativní akce. Mnoho nemocnic, klinik, škol a organizací se zapojuje do těchto akcí, aby poděkovaly porodním asistentkám za jejich neúnavnou práci a ocenily jejich přínos ve zdravotní péči.

Mezinárodní den porodních asistentek je také příležitostí k zvýšení povědomí o významu porodní asistence jako profesionálního povolání a podpoře jeho atraktivity pro nové generace. Je důležité motivovat mladé lidi k získání vzdělání v oblasti porodní asistence a kariéry v tomto oboru, aby se zajistila udržitelnost a kvalita zdravotní péče v budoucnosti.

V konečném důsledku je mezinárodní den porodních asistentek příležitostí pro nás všechny, abychom uznali a ocenili neocenitelnou práci porodních asistentek a jejich vliv na naše životy. Tento den nás povzbuzuje k tomu, abychom poděkovali a podpořili tyto profesionály, kteří se starají o těhotné ženy, jejich rodiny a novorozence a zajišťují, že tyto životní události probíhají co nejbezpečněji a s co největší podporou.

Zajímavost

V mnoha zemích, zejména v Africe a Asii, tradiční porodní asistentky neboli tradiční porodní báby hrají významnou roli ve zdravotní péči o těhotné ženy a novorozence. Tyto ženy, které obvykle získávají zkušenosti a znalosti z generace na generaci, poskytují základní porodní péči a podporu v komunitách, kde nejsou dostupné kvalifikované porodní asistentky nebo zdravotnické zařízení. V některých zemích probíhají programy, které mají za cíl propojit tradiční porodní asistentky s formálním zdravotním systémem, aby se zlepšila kvalita a dostupnost zdravotní péče pro těhotné ženy a novorozence.

Pro Dudlu napsal: David Hons

2 položek celkem
Kojenecká soupravička do porodnice New Baby Sweet Bear
738 Kč

4-dílná soupravička české značky New Baby Sweet Bear pro miminka. Soupravička je vyrobena z kvalitního materiálu, který je vhodný pro miminka a je vhodná nejen do porodnice....

Kód: DS28804608
Poporodní stahovací pás
573 Kč

Poporodní stahovací pás je určen k použití, jak po přirozených, tak operačních porodech. Součástí balení je návod na dechová a svalová poporodní cvičení. Rozměr S (obvod bříška...

Kód: DS47166346