3 položek celkem
FurReal Friends Walkalots malé zvířátko
356 Kč

Hledá se někdo pro venčení domácích mazlíčků! Co může být zábavnější, než procházka s domácím mazlíčkem? Procházka se spoustou domácích mazlíčků! Zvířátka z řady FurReal...

Kód: DS58305923
Kojenecká košilka z organické bavlny Koala Lesní Přítel
201 Kč

Kojenecká košilka Koala Lesní Přítel pro miminka. Košilka je zdobena roztomilým obrázkem lišky. Košilka je vyrobena z organické bavlny, která je velmi kvalitní, příjemná a...

Kód: DS44986012
Bigjigs Toys Magnetky ptačí přátelé
277 Kč

Rozměry: 9,8x14x0,4 cm Rozměry balení: 15x18x3 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo, magnet

Kód: DS76259720

Mezinárodní den přátelství

Mezinárodní den přátelství se slaví každoročně 30. července. Tento svátek má za cíl oslavit přátelství jako univerzální hodnotu, která přispívá ke zlepšení mezilidských vztahů, porozumění a solidaritě. Mezinárodní den přátelství byl poprvé ustanoven Valným shromážděním Organizace spojených národů (OSN) v roce 2011, a od té doby se slaví po celém světě jako příležitost k upevňování vazeb mezi lidmi, komunitami a národy.

Cílem Mezinárodního dne přátelství je povzbudit jednotlivce i organizace k rozvoji a udržování přátelských vztahů a ke spolupráci za účelem budování míru a harmonie ve světě. Tento svátek také připomíná důležitost sociální soudržnosti a solidarity pro dosažení udržitelného rozvoje a celosvětového blaha.

Během Mezinárodního dne přátelství se po celém světě konají různé akce a aktivity, které mají za cíl podpořit přátelství a společenskou soudržnost. Tyto akce mohou zahrnovat setkání s přáteli, rodinné pikniky, sportovní akce, kulturní programy, workshopy, koncerty nebo charitativní akce. Mnoho škol, neziskových organizací, komunitních center a dalších institucí se zapojuje do těchto akcí, aby podpořily hodnoty přátelství, tolerance a porozumění mezi lidmi různých věkových skupin, kultur a národností.

Mezinárodní den přátelství je také příležitostí k zamyšlení nad významem přátelství ve vlastním životě a v životě druhých. Přátelství nám poskytuje emoční oporu, vzájemnou pomoc a radost, která nás obohacuje a dává nám sílu čelit výzvám života. Udržování a rozvíjení přátelských vztahů je důležité pro naše duševní a emoční zdraví, jakož i pro zlepšení kvality našeho života.

Zajímavost

V některých kulturách, jako například v Argentině, se slaví Día del Amigo (Den přátel) každoročně 20. července. Tento svátek má svůj původ v roce 1969, kdy argentinský profesor a hudebník Enrique Ernesto Febbraro navrhl tento den jako oslavu přátelství, inspirován přistáním člověka na Měsíci. Podle Febbrara představovalo přistání na Měsíci symbol společného úsilí lidstva a dokonalou příležitost k oslavě přátelství mezi národy. Od té doby se Día del Amigo slaví v Argentině a dalších latinskoamerických zemích s velkým nadšením a je považován za důležitý den setkání s přáteli a rodinou.

Tento svátek je příkladem toho, jak různé kultury a země mohou mít své vlastní způsoby oslav přátelství. Bez ohledu na to, jaký den slavíme, je důležité si připomínat hodnoty přátelství a otevřenosti mezi lidmi, které přispívají k porozumění, míru a soudržnosti ve světě.

Pro Dudlu napsal: David Hons