4 položek celkem
Samozavlažovací květináč - velký
329 Kč

Pracovní cesta nebo dovolená u moře? Vždycky se po dlouhé cestě při návratu domu děsíte, v jakém stavu najdete svoje květiny, které si celý rok tak pěstíte? Se samozavlažovacím...

Kód: DS88091496
Sada tří květináčů ve stojáncích
339 Kč

Bílé keramické květináčky ve třech velikostech na kovových nožkách budou vaši rostlinku nadnášet v prostoru. Materiál: porcelán Průměr, výška květináčků, výška...

Kód: DS90922500
Závěsné textilní květináče - 6 kapes
168 Kč

Závěsné textilní květináče jsou vhodné pro vnitřní i venkovní zahradnictví. Vytvoří krásnou zelenou stěnu či vertikální zahradu na zdi doma či venku. Materiál má perfektní půdní...

Kód: DS73183031
Květináč s ouškem
Květináč s ouškem
Skladem (34 ks)
276 Kč

Zahradníci a domácí kutilové pozor! Dokážete si představit, jak si vychutnáváte šálek ranního lahodného čaje nebo výborné kávy z květináče?! Nebojte, nezbláznili jsme se, jen...

Kód: DS11943593

Mezinárodní den učitelů

Mezinárodní den učitelů, každoročně slavený 5. října, je speciální příležitost, která uznává a oslavuje neocenitelný přínos učitelů ve vzdělávání a rozvoji společnosti. Tento den byl založen UNESCO v roce 1994 s cílem upozornit na důležitost vzdělávacích odborníků, jejich úspěchy a výzvy, kterým čelí ve svém povolání.

Jedním z hlavních cílů Mezinárodního dne učitelů je zdůraznit význam kvalitního vzdělávání pro všechny a roli, kterou v tomto procesu hrají učitelé. Učitelé jsou klíčovými hráči ve vzdělávacím systému, kteří předávají znalosti, dovednosti a hodnoty mladým lidem, aby se stali informovanými, zodpovědnými a aktivními členy společnosti. Kvalitní vzdělání a přístup k němu jsou základními lidskými právy a nezbytnými pro udržitelný rozvoj a sociální soudržnost.

Mezinárodní den učitelů je také příležitostí k oslavě úspěchů a úsilí učitelů, kteří se neustále vzdělávají, zdokonalují a adaptují na měnící se potřeby žáků, společnosti a vzdělávacích technologií. Učitelé jsou nejen předávači znalostí, ale také mentory, inspirátory a podporovatelé, kteří pomáhají svým žákům rozvíjet jejich potenciál, najít své silné stránky a překonávat překážky.

Na Mezinárodní den učitelů se po celém světě konají různé akce a aktivity, které oslavují a podporují práci učitelů. Tyto akce zahrnují konference, semináře, workshopy, ocenění a veřejné uznání učitelů za jejich zásluhy a úspěchy. Cílem těchto akcí je posílit prestiž učitelského povolání, podpořit spolupráci mezi učiteli a zvýšit povědomí o důležitosti kvalitního vzdělávání pro všechny.

Mezinárodní den učitelů je také příležitostí k zamyšlení nad výzvami, kterým čelí učitelé ve svém povolání, jako jsou například nedostatečné platy, nízká prestiž, nedostatek materiálních a personálních zdrojů, stres a vyhoření. Tyto problémy mají významný dopad na kvalitu vzdělávání a na schopnost učitelů plnit svou roli ve společnosti. Mezinárodní den učitelů představuje příležitost pro vlády, politiky, odborníky ve vzdělávání a širší veřejnost k diskusi o těchto otázkách a hledání společných řešení.

Zajímavost

Před založením Mezinárodního dne učitelů byl v roce 1956 založen Světový den učitelů, který byl slaven 5. října. Tento den byl vybrán na základě data, kdy byla v roce 1966 podepsána UNESCO/Mezinárodní organizací práce (ILO) Doporučení o statutu učitelů. Tento dokument stanovil mezinárodní normy pro učitelské povolání, včetně práv a povinností učitelů, platů, pracovních podmínek, odborné přípravy a dalších aspektů. Mezinárodní den učitelů byl založen v roce 1994 jako pokračování tradice Světového dne učitelů a jako způsob, jak zdůraznit důležitost učitelů a jejich práce ve společnosti.

Pro Dudlu napsal: David Hons