Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Mezinárodní olympijský den

Mezinárodní olympijský den

Mezinárodní olympijský den představuje celosvětovou oslavu sportu, ducha a olympijských hodnot, která se koná každoročně 23. června. Tento den byl zvolen na počest založení Mezinárodního olympijského výboru (MOV) v roce 1894. Oslavy tohoto dne se zúčastňují miliony lidí po celém světě, bez ohledu na věk, pohlaví nebo etnický původ.

Cílem Mezinárodního olympijského dne je povzbudit lidi k účasti na sportovních aktivitách, podpořit zdravý životní styl a šířit olympijské hodnoty, jako jsou přátelství, úcta a výbornost. Tyto hodnoty jsou základem olympijského hnutí a představují důležité aspekty výchovy mladé generace.

Oslavy Mezinárodního olympijského dne se konají v mnoha zemích pod záštitou místních olympijských výborů. Akce zahrnují sportovní soutěže, vzdělávací semináře, kulturní akce a další aktivity, které se zaměřují na propagaci sportu a olympijských hodnot. V některých zemích je tento den uznáván jako státní svátek nebo se konají speciální školní akce.

Mezinárodní olympijský den má také významný dopad na rozvoj sportu ve světě. Oslavy tohoto dne pomáhají zvýšit povědomí o významu sportu v životě jednotlivce a společnosti jako celku. Navíc, akce spojené s Mezinárodním olympijským dnem podporují zapojení mladých lidí do sportu a pomáhají objevovat nové talenty, které mohou reprezentovat své země na mezinárodní úrovni.

Mezinárodní olympijský den také slouží jako připomínka olympijského ducha a jeho historie. Od prvních moderních olympijských her v roce 1896 v Aténách se olympijské hnutí rozrostlo a dnes zahrnuje 206 národních olympijských výborů a tisíce sportovců z celého světa. Oslavy tohoto dne nám také připomínají úspěchy sportovců, kteří reprezentovali své země na olympijských hrách a přinesli jim slávu a uznání.

Jedním z hlavních odkazů Mezinárodního olympijského dne je povzbuzení k překonávání bariér a sjednocení lidí prostřednictvím sportu. Olympijské hry a Mezinárodní olympijský den představují platformu, kde se sportovci z celého světa setkávají, sdílejí své zkušenosti a učí se jeden od druhého.

Mezinárodní olympijský den se tak stává nejen oslavou sportu a olympijských hodnot, ale také příležitostí k navazování nových přátelství, posilování vzájemného porozumění a podpory mezi různými kulturami a národy.

Zajímavost

Jednou z nejméně známých zajímavostí spojených s Mezinárodním olympijským dnem je příběh jeho první oslavy v roce 1948. Ve stejném roce se konaly také XIV. Letní olympijské hry v Londýně, které byly označeny jako "Austerity Games" (Hry úspornosti) kvůli těžkým ekonomickým podmínkám ve Velké Británii po druhé světové válce. Přestože byly prostředky omezené, olympijský duch a hodnoty byly silně přítomny a sloužily jako inspirace pro celý svět. Tato historická událost ukazuje, že olympijský duch a hodnoty přetrvávají i v těžkých časech a Mezinárodní olympijský den je příležitostí k jejich oslavě a šíření.

Pro Dudlu napsal: David Hons

3 položek celkem
Sportovní ledvinka slim - zelená
80 Kč

Také znáte pocit, že si chcete jít zaběhat, ale nemáte kam schovat všechny potřebné věci jako klíče, mobil, sluchátka, peníze atd.? Pak pro vás máme super tip! S touto slim...

Kód: DS78465346
Bigjigs Toys Magnetické oblékací puzzle sportovní aktivity
474 Kč

Rozměry: 9,8x21,2x9,8 cm Rozměry balení: 19,2x27x6 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo, magnet, karton

Kód: DS13327039
Vilac Sportovní auto mini přírodní
429 Kč

Rozměry: 10x5x4,5 cm Věk: 2+ Materiál: dřevo Vyrobeno ve Francii

Kód: DS85548216