UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to serotonin a jak ho doplnit?

Plno lidí nezná serotonin, což je důležitý hormon v našem těle, který rozhodně stojí alespoň za zmínku. Serotonin je totiž chemická látka, která působí jako neurotransmiter v mozku. Je známá také jako hormon štěstí, protože má vliv na naše náladové stavy, prožitky a emoce. V tomto článku se budeme zabývat tím, co je serotonin, jaký má vliv na naše tělo a mysl a jak ho lze doplnit přirozeným způsobem.

co-je-serotonin

Funkce serotoninu

Serotonin je chemická látka, kterou produkuje nervová tkáň. Jeho hlavním úkolem je přenášet signály mezi nervovými buňkami v mozku a ovlivňovat tak náladové stavy, chování a emoce.

Nedostatek serotoninu se projevuje nejen špatnými náladami a depresemi, ale může také způsobit další zdravotní problémy, jako jsou úzkosti, nespavost, bolesti hlavy, nevolnost, únava, podrážděnost a další.

Jak jednoduše a snadno můžeme doplnit serotonin

Existují různé způsoby, jak lze doplnit hladinu serotoninu v těle. Zde jsou některé z nich:

 • Stravou
  Strava je základním zdrojem živin, které tělo potřebuje, aby mělo energie a mimo jiné také pro tvorbu serotoninu. Strava by měla být různorodá a pestrá.

 • Světlo
  Světlo hraje klíčovou roli v tvorbě serotoninu, stimuluje totiž produkci dalšího hormonu melatoninu, který je také klíčovým faktorem pro tvorbu serotoninu.

 • Pohyb
  Pohyb a cvičení jsou také důležitým faktorem pro tvorbu serotoninu, stimulují produkci endorfinů, které jsou spojené s velkým pocitem štěstí. Člověk se pak cítí nabitý energií, proto je důležité pravidelně cvičit a pohybovat se.

 • Relaxace
  Relaxace a meditace jsou také spojené s tvorbou serotoninu. Pravidelná meditace a relaxace mohou pomoci snížit hladinu stresových hormonů v těle a pomoct s uvolněním celého těla. Po meditaci se člověk cítí lépe a klidně, proto tolik lidí medituje.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: