3 položek celkem
Bigjigs Toys Podlahové puzzle Noemova archa 48 dílků
410 Kč

Rozměry: 58x40x0,5 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo

Kód: DS19688584
Bigjigs Toys Noemova archa  + Dárek zdarma
DÁREK ZDARMA
1 581 Kč

Rozměr: 33,7x25,4x16,4 cm Věk: 18m+ Materiál: 100% FSC dřevo Obsahuje 14 ks postaviček

Kód: DS36375596
Bigjigs Toys Dřevěná Noemova archa  + Dárek zdarma
DÁREK ZDARMA
1 156 Kč

Rozměry: 34x25x16 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo, magnet Obsahuje 16 ks postaviček

Kód: DS77183202

Hračky Noe

Co jsou to Noe hračky? A kdo to byl vlastně Noe a Noemova archa? Pro odpovědi se musíme vrátit zpátky v čase. A to dokonce až do období po stvoření samotného světa.
Noe je hrdina v knize Genesis, která je též známá jako první kniha Mojžíšova a je součástí Starého zákona v Bibli.

Bůh stvořil Zemi a na ní vše živé i neživé, lidi i zvířata. Brzo však přišel na to, že lidé jsou vlastně ve své podstatě zlí a zkažení. Proto se rozhodl, že vše živé na světě vyhladí. Zalíbení však našel ve spravedlivém a hodném Noemovi. Přikázal mu, aby postavil velkou archu z pryskyřičného dřeva a vymazal ji zevnitř i zvenčí smolou, aby se do archy nedostala voda. Archa měla mít tři patra; jedno patro pro lidi, druhé pro zvířata a třetí mělo sloužit na uskladnění potravin. Archu měl postavit pro sebe, svou manželku, své tři syny a jejich manželky. Bůh mu rovněž přikázal, aby vzal Noe do archy s sebou zvířata, od každého živočišného druhu na Zemi vždy samce a samici. Noe tedy začal stavět archu přesně podle požadavků Boha.

Po stavbě archy Bůh sdělil, že za sedm dní sešle na Zem déšť, který bude trvat čtyřicet dní a čtyřicet nocí a zničí tak všechny živé tvory, které stvořil. Ačkoliv o plánu Boha řekl Noe ostatním lidem, nikdo mu nevěřil. Vše se ale stalo přesně tak, jak Bůh zvěstoval. Za sedm dní přišel déšť, který trval čtyřicet dní a čtyřicet nocí a nastala potopa světa. Voda vystoupala až nad vrcholky hor a nadzvedla archu s Noem, jeho rodinou a zvířaty. Vše ostatní živé na Zemi zničila. Potopa na Zemi trvala celkem stopadesát dní. Pak se Bůh slitoval a seslal na Zemi vítr, který vodu uklidnil a ta začala opadat. Po těchto dlouhých dnech vyšel z archy Noe se svou rodinou i všemi zvířaty. Bůh slíbil Noemu, že už nikdy nesešle na Zemi potopu, pokud se budou chovat dobře a spravedlivě. Noe souhlasil. Na znamení uzavřené smlouvy vytvořil Bůh na obloze duhu.
I v dnešní době se vedou neustálé dohady, zda je příběh o Noemovi a jeho arše pravdivý či nikoliv. Jak to ve skutečnosti doopravdy bylo, se nejspíše už nedozvíme. Jedno je však jisté. Jedná se o příběh poutavý. Pokud zaujal i vás, určitě vám a vašim dětem nesmí uniknout Noe hračky.
Noe hračky patří mezi interaktivní vzdělávací hračky typu Montessori. Tyto hračky učí dítě pomocí hry a rozvíjí jeho logické myšlení, fantazii, kreativitu, pozornost,hrubou i jemnou motoriku a další různé dovednosti.
Hračky Noe zaujmou především ekologicky zaměřené rodiče, kteří už nechtějí svým dětem kupovat věci na hraní ze všudypřítomného plastu. Noe hračky jsou totiž vyrobeny z kvalitního dřeva. Neobsahují drobné částečky, takže jsou vhodné i pro malé zvídavé děti. Navíc jsou pomalované ekologickými barvami, takže nemusíte mít strach, když si je dají do pusy.

Noe hračky nabízí různé možnosti her. Pokud přizpůsobíte aktivity věku, zájmům a dovednostem dítěte, zažijete s dětmi hodiny zábavy. Následující aktivity vás mohou inspirovat pro hru s dětmi. Ale samozřejmě záleží hlavně na představivosti vaší a vašich dětí.
Můžete si třeba s dětmi sednout a povyprávět jim výše zmíněný příběh o Noemovi a jeho arše a pomocí hraček jim zahrát divadlo. Děti tak lépe příběh pochopí a budou představení nadšeně sledovat. Následně jej mohou přehrávat pro sebe, své rodiče nebo svoje kamarády.

Děti mohou jednotlivé hračky vkládat do různě velikých otvorů archy a následně je z ní vytahovat. Tato na první pohled triviální aktivita zabaví menší děti mnohdy na opravdu dlouhou dobu.
S dětmi můžete také zvířata pojmenovávat a popisovat, učit se o nich nové informace, napodobovat jejich zvuky apod.

Rodiče mohou zvířata dát do neprůhledného pytlíčku a děti vyzvat, aby si jedno zvíře z pytlíčku vylovily a pomocí hmatu se snažily uhádnout, o jaké zvířátko se jedná. Místo pytlíčku můžete použít třeba krabici nebo jakoukoliv neprůhlednou nádobu nebo dětem zavázat oči pomocí šátku.
Pokud vám jsou blízké alternativní pedagogické směry a máte rádi hračky s Montessori prvky, rozhodně vašim dětem nesmí Noe hračky doma chybět.

Pro Dudlu napsala: Veronika Kavanová