Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Co je to promo pokoj?

Mát v plánu dovolenou v Čechách nebo v zahraničí? Vybíráte vhodnou lokalitu jako ideální místo pro strávení vaší rodinné dovolené nebo dovolené s partnerem? Jedním z důležitých aspektů vedoucích k pohodové dovolené je zvolení vhodného typu ubytování tak, aby vyhovovalo vašim potřebám. Jedině tak si můžete pobyt užít.

co-je-to-promo-pokoj

(Zdroj fotky: Freepik.com)

V nabídkách hotelů v České republice i v zahraničí se můžete setkat s různými typy pokojů. V dlouhém seznamu se ovšem člověk mnohdy může ztrácet a kolikrát ani nevíme, co všechny ty názvy znamenají. Nejčastěji je to standard, nadstandard, apartmán, superior a spousta dalších. Jedním z nich je i promo pokoj. Pokud jste si někdy rezervovali hotel na víkend, dovolenou nebo služební cestu, možná jste se i vy při vybírání vhodného ubytování setkali s pojmem „promo pokoj“. Co vlastně tento termín znamená a jak se takový pokoj odlišuje od ostatních?

Promo pokoj, i když vám jeho název může připadat sebevíc luxusnější, nemá ve většině případů s luxusem moc společného. V případě promo pokoje se nejčastěji jedná o nějakou závadu, nevýhodu a podobně. Může se proto jednat třeba o pokoj, který nemá výhled na moře nebo je umístěný v horší části hotelu a je tak svou pozicí nepraktický.  Promo pokoj také může být vybavený starším nábytkem nebo je svojí plochou menší. Mnohdy bývá umístěný třeba nad restaurací nebo má výhled do dvora. Tento typ pokojů je standardně vybavený a jejich počet v hotelu je ve většině případů omezen, takže jich je minimum.

Výhodou ovšem pro vás může být to, že takový to typ pokojů s názvem „promo“ může být za příznivější cenu. Takže za takový pobyt můžete v závěru ušetřit. Záleží ovšem na tom, jaký typ ubytování vám vyhovuje. Pokud tedy nevyžadujete luxus, dokonalý výhled z pokoje, ale spokojíte se i s běžný standardem, pak je pro vás promo pokoj skvělou volbou.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si dárky pro cestovatele:

Pokračujte v čtení blogu: